Marek Pietras

Piłkarze z Rybnika cały czas walczą o utrzymanie się w reorganizowanej IV lidze. W ostatnich tygodniach wygrali trzy mecze i awansowali na 6. miejsce w ligowej tabeli. Teraz przed nimi kilka spotkań z wyżej notowanymi rywalami, ale jak twierdzi trener Dawid Jóźwiak, rybniczanie w każdym spotkaniu będą szukali kompletu punktów.
W sobotę, 27 kwietnia ROW o ligowe punkty walczył w Łękawicy z tamtejszym Orłem, z którym na swoim boisku wygrał 1:0.
Mecz rewanżowy dobrze ułożył się dla ROW-u. Po golu Pachucego w 4. minucie, rybniczanie prowadzili do… 95. minuty. Wtedy to do wyrównania doprowadził Krosny i mecz ostatecznie zakończył się remisem 1:1.
Już w środę, 1 maja podopieczni Dawida Jóźwiaka zagrają na stadionie przy ul. Gliwickiej, derbowy mecz z Odrą z Wodzisławia. Początek tego spotkania o godz. 19:00. Trzy dni później, ponownie na swoim boisku, będą rywalizować z Gwarkiem Ornontowice, pierwszy gwizdek o godz. 17:00.

PO MECZU POWIEDZIAŁ
Dawid Jóźwiak, trener ROW-u

Bardzo szybko strzeliliśmy bramkę i mecz dobrze się układał. Niestety, nie udało się nam utrzymać prowadzenia, gdyż w ostatniej akcji meczu straciliśmy gola i sędzia zakończył spotkanie. Powiedziałem zawodnikom w szatni, że na koniec sezonu zawsze liczba szczęścia jest równa zero i to co nam zabrało punkty w końcówce z Kuźnią i z Orłem, odda nam w innych spotkaniach. Od teraz myśli skupiamy już na meczu z Odrą i zrobimy wszystko, aby przedłużyć serię bez porażki w lidze, a także utrzymać miano niepokonanych w 2024 roku na własnym stadionie. Jesteśmy pewni, że wsparcie kibiców poniesie nas do zwycięstwa.

Orzeł Łękawica – ROW 1964 Rybnik 1:1 (0:1)