Poprzednia kampania wyborcza do Senatu. Bolesław Piecha, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Matusiak i Izabela Kloc. Pani poseł teraz sama jest kandydatką / Dominik Gajda
Poprzednia kampania wyborcza do Senatu. Bolesław Piecha, Jarosław Kaczyński, Grzegorz Matusiak i Izabela Kloc. Pani poseł teraz sama jest kandydatką / Dominik Gajda

 

PO wystawia Marka Krząkałę, PiS Izabelę Kloc, SLD Piotra Chmielowskiego, a Nowa Prawica wcale nie Janusza Korwina Mikke, tylko Macieja Krzysztofa Urbańczyka.


7 września w okręgu rybnickim odbędą się wybory uzupełniajace do Senatu, które rozpisano po wejściu do europarlamentu senatora Bolesława Piechy. Kampania wyborcza już ruszyła. PO próbowała namówić na kandydowanie do Senatu Józefa Makosza, byłego prezydenta Rybnika. Ten jednak odmówił, twierdząc, że wycofał się z życia politycznego. Rozważano też kandydaturę Zygmunta Łukaszczyka, byłego wojewody. Ostatecznie kandydatem PO, jak już informowaliśmy, jest poseł Marek Krząkała. Znamy już też nazwiska kandydatów pozostałych partii, bo też wybory tuż-tuż. PiS wystawia posłankę Izabelę Kloc, a SLD Piotra Chmielowskiego (rocznik 1965), który do niedawna był członkiem klubu poselskiego Ruchu Palikota, ale został z niego wykluczony. Urodził się w Chorzowie. Ma żonę i dwoje dzieci. Jest absolwentem Politechniki Śląskiej, wydziału mechaniczno-technologicznego. Od 1991 roku prowadził własną działalność gospodarczą związaną z rynkiem okołomedycznym. Od 2001 roku jest wiceprezesem Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Stomatologicznych i zastępcą redaktora naczelnego branżowego pisma "Dentoplotek".
O mandat senatora z ramienia Kongresu Nowej Prawicy powalczy Maciej Krzysztof Urbańczyk. Urodził się 18 kwietnia 1965 roku w Katowicach. Ukończył Wydział Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe o profilu działalność banków komercyjnych i zarządzanie na Akademii Ekonomicznej w Katowicach w 1997 roku. W latach 1995-2001 pracował w grupie bankowo-ubezpieczeniowej ING. Do 2004 roku pełnił funkcję dyrektora w sektorze ubezpieczeń oraz w banku BGŻ. Do 2010 roku pracował za granicą, pełnił funkcję wiceprezesa zarządu PZU Ukraina i spółek ubezpieczeniowo-bankowych ukraińskich właścicieli, był też doradcą prezesa rady nadzorczej. Od 2010 roku roku pełni funkcje prezesa zarządu i trenera w sektorze finansowym. Od 2013 roku trener w Deal Team LTD w Wielkiej Brytanii. Jest prezesem Fundacji Ochrony Zabytków Ziemi Jurajskiej. 
Co skłoniło go do kandydowania? – Problemy gospodarcze. Mam wrażenie, że to temat obcy współczesnym posłom i senatorom. O gospodarce słyszymy tylko w tonach politycznych. Politycy nie przejmują się ogromnym długiem publicznym czy deficytem budżetowym. System polityka przed gospodarką nie sprawdza się, generuje coraz większe obciążenia dla nas, obywateli. Coraz to nowsze podatki tylko potwierdzają tę tezę. Niecelowy, nierzeczowy i niesprawiedliwy system podatkowy powoduje dysproporcje w obciążeniach. Takie działania powodują nasilenie emigracji jako najprostszego rozwiązania problemu przez młodych ludzi, zabijają też kreatywność wśród przedsiębiorców. Czy mamy zatem system podatkowy, który ma utrzymać państwo, czy system represji obywatela? Proste podatki to uczciwe podatki – mówi Maciej Krzysztof Urbańczyk.

4

Komentarze

  • anonim bez komentarza 27 lipca 2014 21:50tego debila slonsoki nie sluchejcie Gorol za buga
  • życzliwy To już jest patologia ! 25 lipca 2014 09:03Skąd "prezes"ma te ubranie , wygląda jakby jeszcze niedawno koty na nim leżały. ludzie trochę szacunku dla odbiorcy !
  • ślonzok 24 lipca 2014 13:51ale to jest jej mąż pożyczył ancug i udaje berkmona a jego kloc jest mini mini .Ale on bydzie kandydowoł na prezydenta bo umie pucować na glanc klomlojtry !
  • jedne kolejne wybory bez sensu 23 lipca 2014 20:34rozumiem, że następny w kolejce będzie ten pan w stroju galowym obok kloca

Dodaj komentarz