Artem Kazban z Ukrainy wygrał bieg główny. / Ireneusz Stajer

8. Żorski Bieg Uliczny wygrał Ukrainiec Artem Kazban. Trasę 10 kilometrów pokonał w czasie 31:02 min, czyli o ponad minutę szybciej niż zwycięzca sprzed roku. W biegu głównym wystartowało około 830 osób.

Ukrainiec Artem Kazban wygrał 8. Żorski Bieg Uliczny. Trasę 10 kilometrów pokonał w rekordowym czasie 31:02 min. Zwycięzca ubiegłoroczny miał czas o ponad minute gorszy. Drugie miejsce zajął Dawid Malina – 31:12, a trzecie Szymon Dorożyński – 31:24. Wśród pań najszybsza była Karolina Pilarska przed Jolantą Pezdą i Patrycją Włodarczyk. Zawodniczki oraz zawodnicy mieli do pokonania dwie pięciokilometrowe pętle ulicami miasta. Na starcie zobaczyliśmy m.in. senatora Adama Zdziebłę, który po zaledwie trzymiesięcznym treningu finiszował na 500 miejsce. Biegł również Mateusz „Banan” Banaszkiewicz. Sygnał do startu w biegu głównym dał Piotr Kosztyła, przewodniczący rady miasta. W tym roku wraz z córeczkami wystartował tylko w dwukilometrowym „Biegu po zdrowie”. Stawka liczyła ponad 900 osób. - To był mój siódmy już bieg. Chciałem wystartować na głównym dystansie, a nawet poprawić swój najlepszy wynik z ubiegłego roku, ale uniemożliwiła to kontuzja piłkarska. Nie mogłem więc trenować do tak długiego biegu – powiedział nam szef rajców. 800 uczestników biegu głównego otrzymało pamiątkowy medal, zaś zwyciężcy nagrody pieniężne. Podczas gali w hali sportowej wręczono nagrody.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt