JKH w meczu z epipą z Tych / ARC

Hokeiści JKH GKS Jastrzębie rozpoczęli ćwierćfinałowe pojedynki z Podhalem Nowy Targ. Stawką jest awans do czołowej czwórki sezonu.

W ostatnim meczu sezonu zasadniczego jastrzębianie wysoko przegrali z liderem rozgrywek. Hokeiści GKS-u Tychy wyciągnęli wnioski po ostatniej porażce na Jastorze i na zakończenie sezonu zasadniczego zrewanżowali się młodej ekipie Roberta Kalabera wygrywając u siebie aż 6:1. Na odpoczynek nie było czasu. 21 lutego jastrzębianie rozegrali pierwszy mecz fazy play-off. Na lodowisku w Nowym Targu zmierzyli się z Podhalem. Spotkanie to zakończyło się 4:2 dla ekipy z Nowego Targu.

Co warto wiedzieć na tym etapie rozgrywek? Ćwierćfinały i rywalizacja play-out będą rozgrywane do czterech zwycięstw. Zmianie ulegnie także format dogrywek. W sezonie zasadniczym, w przypadku braku wyłonienia zwycięzcy po regulaminowym czasie gry, oba zespoły rywalizowały w trzyosobowych składach przez pięć minut. Gdy nie padł złoty gol, o losach spotkania decydowała seria rzutów karnych.

W fazie play-off będzie nieco inaczej. Otóż w ćwierćfinale i półfinale play-off oraz w meczach o utrzymanie oba zespoły będą walczyć przez 10 minut w czteroosobowych składach. W przypadku braku rozstrzygnięcia kibice będą świadkami pięciu serii rzutów karnych. W meczach finału play-off będzie obowiązywało nieco inne rozwiązanie. Czas dogrywki będzie wynosił 20 minut, a oba zespoły zagrają w pełnych formacjach, czyli 5 na 5.

Drugi mecz pomiędzy Podhalem a JKH odbył się (22 lutego) też na lodowisku Szarotek. Wynik 2:1 dla Podhala. Następne dwa spotkania rozegrane zostaną już na Jastorze w sobotę i niedzielę (25 i 26 lutego). Oba spotkania rozpoczną się o godz. 18. Jeśli wówczas nie zostanie wyłoniony zwycięzca, to kolejne dwa mecze odbędą się znów w Nowym Targu. Do półfinału awansuje zespół, który jako pierwszy będzie miał na swoim koncie cztery wygrane.