Justyna Święty jest obecnie najszybszą polską biegaczka na 400 metrów. / Facebook/FanPage

Justyna Święty jest obecnie naszą najlepszą biegaczką na 400 metrów. Potwierdziła to znakomitym startem na lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Europy w Belgradzie. Najpierw zawodniczka AZS AWF Katowice wywalczyła brązowy medal w biegu na 400 metrów z czasem 52,52 s. Była tu niesamowita walka do końcowej kreski. Jeszcze kilkadziesiąt przed metą była daleko. Wtedy swoim zwyczajem ruszyła do przodu, mijając kolejne rywalki. Na metę wpadła jako trzecia. Zwyciężyła Francuzka Floria Guei – 51,90 przed Czeszką Zuzaną Hejnovą - 52,42 W niedzielę wieczorem raciborzanka wystartowała na ostatniej zmianie sztafety 4x400 m. Polki nie miały sobie równych. Zwyciężyły przed Brytyjkami i Ukrainkami. Justyna Święty ukończyła Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i reprezentowała barwy miejscowego klubu SMS-MKS Victoria.