Pomarańczowi mogli cieszyć się z jednego punktu / ARC

Przegrywając w stolicy, siatkarze Jastrzębskiego Węgla pogrzebali szansę na zajęcie drugiego miejsca przed fazą play-off. Teraz szykują się do starcia z GKS Katowice.

Po trzech setach meczu z AZS Politechnika Warszawskiej jastrzębianie prowadzili 2:1 w setach. Na początku czwartej odsłony zespół trenera Marka Lebedewa wygrywał 8:4 i wydawało się, że bez problemów sięgnie po kolejny komplet punktów. Jednak później Pomarańczowi stracili sześć punktów z rzędu. Gospodarze odwrócili losy rywalizacji i wydaje się, że właśnie ten moment pozwolił im uwierzyć w siebie. W końcówce Pomarańczowi zdołali wprawdzie dojść rywali na jeden punkt (21:22), ale potem w pole serwisowe wszedł Michał Filip i zakończył seta. W tie-breaku Politechnika poszła za ciosem. Niżej notowani gospodarze "poczuli krew", a mecz zakończył udany blok 20-letniego Jana Firleja na Jasonie de Rocco.

Po tej porażce jastrzębianie spadli na czwarte miejsce w tabeli PlusLigi. Do zakończenia fazy zasadniczej pozostały już tylko dwie kolejki. W następnej jastrzębian czeka wyprawa do Spodka na mecz z GKS Katowice. Na ten mecz klub organizuje wyjazd sporej liczby kibiców. "Drużyna dowodzona z ławki trenerskiej przez Marka Lebedewa ma przed sobą jasny cel - awans do czołowej czwórki, i na boisku robi wszystko, by sprostać temu zadaniu. Nie musimy Was przekonywać, jak ważne dla zespołu jest wsparcie z trybun. Głośny doping własnych fanów nie raz pomagał drużynie odwracać losy setów i był czynnikiem, który przychylał szalę zwycięstwa na naszą korzyść" - czytamy na oficjalnej stronie Jastrzębskiego Węgla.

Dlatego mając to na uwadze, zarząd klubu przy wsparciu sponsora postanowił zorganizować transport tam i z powrotem na mecz z GKS-em Sponsorem transportu jest firma MI-WO Usługi Transportowe. Za symboliczną złotówkę kibice wsiądą w podstawione przez Jastrzębski Węgiel autokary i sprzed hali widowiskowo-sportowej pojadą na mecz do Spodka. Po stronie kibiców pozostaje zakup biletu na to spotkanie. W Spodku będą mieli zarezerwowany jeden sektor z miejscami przeznaczonymi wyłącznie dla fanów Pomarańczowych. Bilety w cenie 20 złotych od poniedziałku 20 marca można kupować w w siedzibie jastrzębskiego klubu.