Start na ulicy Folwareckiej / Ireneusz Stajer

Zmagania na głównym dystansie 10 km wygrał Dawid Malina z Rybnika, najszybsza spośród pań była trzykrotna olimpijka Katarzyna Kowalska. Gwiazdą imprezy był Szymon Ziółkowski.

Blisko 2 tysiące zawodników wystartowało w 10. jubileuszowym Żorskim Biegu Ulicznym pod patronatem prezydenta Waldemara Sochy i przewodniczącego rady miasta Piotra Kosztyły.
Gwiazdą niedzielnej imprezy był tym razem Szymon Ziółkowski. - Zawsze podziwiam zawodników, którzy w astronomicznym tempie pokonują dystans 10 kilometrów – powiedział nasz były mistrz olimpijski i świata w rzucie młotem. Zmagania toczyły się w pięknej jesiennej scenerii, przez cały czas świeciło słońce. Najpierw rozegrano bieg po zdrowie na 2,5 – km, w którym wystartowało około 990 osób. Na trasie zobaczyliśmy m.in. Piotra Kosztyłę z trojgiem swoich dzieci. - Rano, jak co niedzielę, grałem w piłkę nożną z kolegami – powiedział nam szef samorządowców. Bieg główny na 10 km ukończyło 830. zawodników. Wygrał Dawid Malina z Inżynierii Biegania Team Rybnik w czasie 30:46 min, drugi był Kamil Karbowiak (Kotwica Brzeg) – 30:51, a trzeci Ukrainiec Paulo Veretskyi z LKB Rudnik – 31:21. Najlepszy żorzanin Jarosław Kożdoń finiszował na 12. miejscu. Wśród pań triumfowała trzykrotna olimpijka Katarzyna Kowalska (LKS Vectra Włocławek) z wynikiem 35:59, druga była jastrzębianka Aneta Suwaj z AZS AWF Katowice – 36:20, a trzecia chorzowianka Agnieszka Gortel-Maciuk. Nagrody finansowe ufundowano także najlepszym w 13. kategoriach wiekowych mężczyzn i kobiet. W biegu głównym wystartowali m.in. dwaj znani żorzanie: nasz międzynarodowy znakomity sędzia siatkówki Wojciech Maroszek i były senator Adam Zdziebło.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt