Grażyna Brodzińska / Materiały prasowe
Grażyna Brodzińska / Materiały prasowe

28 października o godz. 18 w Teatrze Ziemi Rybnickiej koncert Grażyny Brodzińskiej „Dla Ciebie śpiewam... In Memoriam Bogusław Kaczyński”.

Grażyna Brodzińska to uwielbiana przez Bogusława Kaczyńskiego gwiazda polskiej sceny operetkowej, perfekcyjna w każdym geście, podbijająca serca publiczności na całym świecie. Towarzyszyć jej będzie utalentowany tenor, nagrodzony m.in. Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Adam Zdunikowski. Wystąpi również Zespół Kameralny Tomasza Chmiela.

W programie najpiękniejsze arie operowe, operetkowe, pieśni neapolitańskie, m.in.: „Aria ze śmiechem”, „Usta milczą dusza śpiewa”, „Wielka sława to żart”, „Co się dzieję, oszaleję”, „O sole Mio” oraz „Przetańczyć całą noc”. Bilety 90 zł i 100 zł.

O ARTYSTACH

Grażyna Brodzińska (sopran) króluje na scenie i podbija serca publiczności na całym świecie. Perfekcyjna w każdym geście. Prezentując najwyższy kunszt sztuki wokalnej, swoim repertuarem obejmuje zarówno klasykę, musical, jak i światowe przeboje z gatunku różnych nurtów muzycznych.
Posiada w swoim repertuarze utwory napisane wyłącznie dla niej. Zachwyca widzów głosem, elegancją i temperamentem. Niezmiennie pełne sale koncertowe i problemy ze zdobyciem biletów na kolejne występy towarzyszą jej od lat.
Bogusław Kaczyński tak o niej mówił: „Jej pojawienie się na scenie wywołuje dreszcz emocji, a potem burzę oklasków. Potrafi ona, jak nikt inny, wzruszać i bawić, ujmuje nowoczesnością interpretacji i teatralną prostotą, lecz kiedy trzeba zniewala należnym gatunkowi patosem. Dodatkowo potrafi obnosić po scenie swoje przepiękne suknie z maestrią godną największych”.

Adam Zdunikowski (tenor) - absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. W repertuarze posiada blisko 70 partii operowych. Finalista Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1991), laureat Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie (1992) i Międzynarodowego Konkursu Operowego „Belvedere” w Wiedniu (1995). W latach 1990-1998 był związany z Warszawską Operą Kameralną. W 1996 r. współpracował z Hamburską Staatsoper i odbył tournée po Japonii. Od 1997 do 2015 r. był solistą Opery Krakowskiej.
Od 1998 r. współpracował z Národním divadlem w Pradze. Wykonał wszystkie dzieła oratoryjne Krzysztofa Pendereckiego pod batutą kompozytora. Laureat pierwszej edycji nagrody Ministra Kultury i Sztuki „Ad Astra”. W 2012 r. otrzymał od ministra kultury i dziedzictwa narodowego srebrny medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a od prezydenta Krakowa odznakę „Honoris Gratia”. Artysta został wybrany wraz z Dariuszem Stachurą i Pawłem Skałubą Osobowością Roku 2015 w dziedzinie muzyki.

Zespół Kameralny składa się ze świetnych muzyków młodego pokolenia. Swoją pasją oraz zaangażowaniem sprawiają, iż każdy zagrany przez nich utwór nabiera klasycznego, a jednak świeżego brzmienia. Umiejętności oraz radość z grania jaką prezentują artyści sprawiają, że koncerty z ich udziałem mają niepowtarzalny, wyjątkowy klimat oraz atmosferę. W repertuarze zespołu znajduje się każdy rodzaj muzyki (od klasyki po rozrywkę).

Tomasz Chmiel – dyrygent, pianista, aranżer, producent muzyczny. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, wyróżniony Stypendium Twórczym Miasta Krakowa. Jest dyrygentem gościnnym Filharmonii Krakowskiej, Rzeszowskiej, Częstochowskiej, Dolnośląskiej, Szczecińskiej, NOSPROKU. Artysta współpracuje z Operą Krakowską. Przez lata związany z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Krakowską Operą Kameralną. Dyrygent Krakowskiej Młodej Filharmonii. Poza krajem Tomasz Chmiel koncertował w Szwecji, Francji, Niemczech, Holandii, Belgii oraz w Korei Południowej.

Komentarze

Dodaj komentarz