Zawodnicy biegną przez rynek / Dominik Gajda

Mykhaylo Iweruk z Ukrainy z czasem 1 godz. 11 min. 33 sek. wygrał XI Wodzisławski Półmaraton o Puchar Prezydenta Miasta. Za nim na mecie uplasował się jego rodak Dmitro Pozevilow ze stratą 7 sekund.

Najlepszy zawodnik z naszego regionu Damian Drożdż z Wodzisławia Śląskiego zameldował się jako czwarty na mecie ze startą blisko trzech minut do finalisty.

Ciekawa rywalizacja przebiegała w klasyfikacji kobiet. Cały bieg prowadziła Ukrainka Vita Poteriuk, by ostatecznie oddać palmę pierwszeństwa Czeszce Petrze Pastorovej z Ostrawy. Ukrainka ostatecznie zajęła drugą pozycje ze startą 4 sekund! Najlepsza Polka, Ewa Kucharska z Pszczyny, zajęła trecie miejsce w rywalizacji kobiet.

Na starcie Półmaratonu Wodzisławskiego pamięci Zbigniewa Marszałkowskiego stanęło ponad 270 zawodników. Już po raz jedenasty zawodnicy wystartowali ze Stadionu Miejskiego przy ul. Bogumińskiej. Do pokonania mieli dystans ponad 21 kilometrów. Zawody odbyły się w ramach cyklu 4 oczek Subregionu Zachodniego. Półmaratony odbywają się w Rybniku, Raciborzu, Żorach oraz Wodzisławiu Śląskim.