Forteca nie dała szans beniaminkowi / Dominik Gajda

Zapowiadało się wyrównane spotkanie. Wszak obie drużyny sąsiadowały ze sobą w tabeli grupy III ZINA klasy okręgowej. Początek wskazywał na to, że tak właśnie będzie. Kibice, którzy nieco spóźnili się na mecz w Świerklanach mieli czego żałować. Już po kwadransie gry było bowiem 2:1. Jako pierwsi z gola cieszyli się gospodarze. Bramkarza z Radziejowa pokonał Paweł Gryta. Odpowiedź gości była jednak natychmiastowa.Nie minęło 120 sekund a na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy. Do wyrównania doprowadził Artur Sobala. W tej, iście bokserskiej wymianie ciosów, skuteczniejsi byli jednak zawodnicy Fortecy. Po kolejnych trzech minutach gry ponownie wyszli na prowadzenie. Sposób na pokonanie Marka Lipowicza znalazł Tomasz Stebelak.

Goście rzucili się do odrabiania strat, ale defensywa zespołu z Świerklan nie dała się już zaskoczyć. Uważnie grający obrońcy Fortecy nie pozwolili drużynie beniaminka klasy okręgowej na więcej. Tymczasem gospodarze jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Gola na 3:1 zdobył Damian Getler. To trafienie praktycznie rozstrzygnęło losy meczu.

Po zmianie stron gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Goście niby atakowali, ale nie mieli pomysłu na sforsowanie szyków obronnych Fortecy. W dodatku w 50. minucie gry stracili czwartego gola. Na listę strzelców wpisał się wprowadzony do gry po przerwie Krzysztof Janowicz.

Forteca po tym zwycięstwie awansowała na dziewiąte miejsce w tabeli. W niedzielę (12 listopada) czeka ją wyjazdowy mecz z Naprzodem Borucin. MKS w sobotę (11 listopada) podejmie na własnym boisku wicelidera z Rogowa.

FORTECA ŚWIERKLANY – MKS 32 RADZIEJÓW 4:1 (3:1)
Gryta 10., Stebelak 15., Getler 26., Janowicz 50. - A. Sobala 12.
Forteca: Byczek – Uliarczyk, Juraszek, Sudoł, Pękała (46. Janowicz), Getler, Zmuda, Kasprzak, Stebelak (65. Wiącek), Mrowiec (60. Wita), Gryta (74. Peterko).
MKS: Lipowicz – Kudzielko, Pokorny, Stajer, Kowalczyk, Urbaś (80. Cyran), Dzierżęga, Materski (46. Rudny), Błędowski, A . Sobala, Ł. Sobala.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt