Początek sezonu w wykonaniu szczypiornistek z Żor jest bardzo udany / MTS Żory

Po niezwykle zaciętym spotkaniu piłkarki z Żor wygrały w Olkuszu z aktualnym wiceliderem tabeli, mimo że do przerwy przegrywały różnicą czterech bramek.

Po zmianie stron beniaminek wziął się do odrabiania strat. W 46. minucie starania MTS-u przyniosły skutek, bo po trafieniu Zuzanny Mikosz na tablicy wyników pojawił się rezultat 22:22. Chwilę później po dwóch kolejnych golach tej zawodniczki przyjezdne prowadziły już różnicą dwóch bramek. Tą nieznaczną przewagę żorzanki utrzymały niemal do końcowej syreny. Wprawdzie w ostatniej akcji meczu Klaudia Łebko zniwelowała ją do jednego trafienia to nie miało to wpływu na końcowe rozstrzygnięcie. Zespół MTS-u po sześciu kolejkach zajmuje czwarte miejsce w tabeli I ligi.

W najbliższą sobotę (18 listopada) MTS w hali przy ul. Folwareckiej w Żorach podejmie lidera pierwszoligowych rozgrywek, niepokonany do tej pory zespół AZS AWF Warszawa.

SPR OLKUSZ - MTS ŻORY 30:31 (17:13)
MTS: Ambroziak , Matczak - Mazguła 2, Chrobak 2, Romanowska 2, Postupalska 1, Justka 1, Busk 1, Mikosz 9, Wojciechowska 1, Wołczyk 3, Sobczyk 1, Weselak 6, Kowal 2.