GumiSil
Medhouse 6.09.2017-30.06.2018
TRESNA ferie 2019
Eko Okna
Eko Okna
GumiSil

19 stycznia 2019

Imieniny:

ładowanie...

złóż życzenia

Znak zodiaku: Koziorożec
sprawdź horoskop

Ogłoszenia:
  1. Motoryzacja
  2. Nieruchomości
  3. Mieszkania
  4. Handel
  5. Usługi
  6. Finanse
  7. Zdrowie i Uroda
  8. Praca
  9. Różne
  10. Dodaj ogłoszenie
Około stu osób oglądało pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza na telebimie, który ustawiono na rybnickim rynku. Rybniczanie palili znicze pod portretem zamordowanego samorządowca. Niektórzy zatrzymywali się tylko na chwilę. Inni uczestniczyli w całej transmisji.
19.01.2019
0
Katowiccy policjanci zatrzymali 34-letniego rapera z Knurowa. Na jednym z portali społecznościowych publicznie drwił ze śmierci zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i pochwalił zbrodnię.
17.01.2019
0
Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim akt oskarżenia przeciwko sześciu osobom, które zostały oskarżone o publiczne propagowanie nazistowskiego ustroju państwa poprzez zorganizowanie i przeprowadzenie obchodów sto dwudziestej ósmej rocznicy urodzin Adolfa Hitlera. Jeden z nich dodatkowo dwaj uczestnicy oskarżeni są także o hajlowanie podczas koncertu w Rybniku-Boguszowicach.
17.01.2019
0
Odkrytego podczas budowy marketu przy ulicy Dąbrówki schronu nie można rozebrać. To zabytek, który należy chronić. Inwestor może go co najwyżej przesunąć lub przenieść w inne miejsce - taką decyzję podjął Wojewódzki Konserwator Zabytków w Katowicach.
17.01.2019
0
We wtorek nad ranem w jednym z domów jednorodzinnych doszło do wybuchu gazu. Nie żyje jedna osoba.
15.01.2019
0
Jutro (20 stycznia) o godz. 20 na rynku w Żorach mieszkańcy ułożą serce z czerwonych zniczy. W ten sposób uczczą pamięć tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska oraz poprą WOŚP.
19.01.2019
0
Drogowy absurd w Świerklanach!
18.12.2017   Rybnik, Region   Aktualności  

Mieszkańcy są zszokowani postawieniem takich znaków

Mieszkańcy trzech ulic w Świerklanach zostali odcięci od świata. Zarządca dróg, czyli gmina, ustawił tam znaki zakazu ruchu za wyjątkiem mieszkańców i służb miejskich. Policjanci rygorystycznie wyłapują kierowców, nawet tych, którzy przyjechali w odwiedziny do rodziców.

Znaki zakazu ruchu na trzech ulicach ustawiono dla dobra mieszkańców, którzy narzekali na kierowców skracających sobie drogę z autostrady do Rybnika.

Tymczasem uderzyły one w samych mieszkańców, a właściwie w ich gości. Jedną z ofiar nowej organizacji ruchu, którą wprowadzono w czwartek na ulicach Pogodnej, Słonecznej i Jesiennej, jest Paweł Kopiec z Czerwionki-Leszczyn. W feralnym dniu postanowił odwiedzić rodziców mieszkających przy pierwszej z nich. - Zjechałem z autostrady i zobaczyłem znak. Uznałem jednak, że zakaz ruchu nie powinien dotyczyć mnie, tym bardziej, że jeszcze pół roku wcześniej byłem zameldowany w domu rodziców. Mało tego, w dowodzie rejestracyjnym mojego samochodu widnieje stary adres, a w środku jest adnotacja o nowym miejscu zamieszkania – podkreśla pan Paweł.


Kiedy wyjeżdżał od rodziców w kierunku Rybnika, jakieś 50 metrów dalej został zatrzymany przez policjantów i dostał mandat w wysokości 100 złotych i pięć punktów karnych. -Na nic zdały się moje wyjaśnienia. Tłumaczyłem, że byłem odwiedzić rodziców. Prosiłem nawet, że mogę pójść po nich, by potwierdzili moją wizytę. Policjant chciał mnie najpierw ukarać 500-złotowym mandatem, ale w końcu wypisał 100-złotowy – relacjonuje nasz Czytelnik.


Mieszkańcy są zbulwersowani. - Zostaliśmy zamknięci jakby w getcie. Nikt nie może do nas dojechać. Ostrzegłam bliskich i znajomych, że ryzykują mandatem, gdyby zechcieli nas odwiedzić. Jesteśmy odcięci od świata! – mówi Ewa Kopiec, mama pana Pawła. Więcej przeczytacie w najbliższych środowych „Nowinach”.

IrS
Dodaj komentarz

Komentarze

* - pole wymagane

Jaro 2017-12-22 11:22:57
droga to droga
Oczywiście, ze droga. Droga może nawet być węższa niż 2 metry, nie musi mieć asfaltu a i tak będzie drogą. Ba, może być też droga kolejowa, powietrzna czy morska. To karygodne i nie ma żadnego wytłumaczenia dla przywłaszczenia sobie przez niewielka grupę mieszkańców dóbr publicznych tylko dla swoich celów. Korupcja? Bandytyzm? Trudno znaleźć określenie dla tej sytuacji.
rybniczanka 2017-12-21 21:20:21
napiszę tak
jeżeli piszecie że "droga" ma 2 metry szerokości to czy "TO" droga ??????? czy powinna być utrzymywana ze środków publicznych???? czy powinna być "odśnieżana " z urzędu ??? itd......itp.... sami nie wiecie co CHCECIE!!!!pozdrawiam myślących!!!!WESOŁYCH ŚWIAT!!!!
R.C. 2017-12-21 17:15:45
glupota ludzka
Dokładnie, całkowicie się zgadzam z Panią Marią. Powinni sami odśnieżać i remontować tę drogę. Z publicznej drogi zrobili drogę prywatną, wiec niech też z prywatnych pieniędzy paca za remonty i odśnieżanie. Swoja droga, to jeśli to nie jest droga, to co tam robią znaki drogowe?
Maria 2017-12-21 15:13:58
maja czego chcieli
Skoro Pogodna nie jest droga, to gmina nie powinna płacić za remonty tego "czegoś", nie powinna odśnieżać zimą itd. Skoro to nie droga, to zerwijmy z niej asfalt i wykopmy głębokie doły. Postawmy znaki zakaz wjazdu odwrócone w kierunku Pogodnej (nie napiszę, ze ulicy, bo to nie ulica, nie droga)...) tak aby nie mogli z niej wyjechać. Skoro nie chcą wpuścić innych kierowców na swoją drogę, to nie powinni mieć wjazdu na drogi innych. Zamknąć, zablokować, niech się topią we własnym cwaniactwie i chorych egoistycznych pomysłach.
Pogodny 2017-12-21 10:15:54
Grisza
Nie ma Pan pojęcia o czym Pan mówi! po pierwsze Pogodna w myśl przepisów nie jest drogą, po drugie żeby dojechać do ronda częściowo poruszać się trzeba po drodze technologicznej autostrady (za szkody powsałe w wyniku wypadku bądź jakiekolwiek inne ubezpieczalnie nie wypłacą odszkodowań), po trzecie zdemolowane pobocza które są czyjąś własnością i raczej nie są szczęśliwi z tego powodu. nie rozumiem także Pańskich pretensji do mieszkańców, którzy wnioskowali o zupełnie inne znaki już lata wstecz. A tłumaczenie że mieszkańcy z radnym tak zdecydowali jest niedorzeczne. idąc tym tokiem myślenia mieszkańcy Pogodnej i radny zrobią w gminie co będą chcieli. Absurd? owszem z tym, że wywołany z rozmysłem przez wójta i jego popleczników.
Grisza 2017-12-20 23:16:55
niech sami odśniezają i remontują
Chcieli zawłaszczyć coś co należy do społeczeństwa, to niech teraz cierpią. Bardzo dobrze. Kombinowali i przekombinowali, chcieli mieć drogę na wyłączność, to mają. Mam nadzieję, ze gdy spadnie śnieg droga ta nie będzie odśnieżana za publiczne pieniądze. Chcą odśnieżania, to niech mieszkańcy płaca po 200-300zl miesięcznie za odśnieżanie. Skoro droga tylko dla mieszkańców, to dlaczego wszyscy mamy płacić za jej odśnieżanie czy remonty. Niech sami płaca za to. Mieszkam niedaleko i niech nie piszą bzdur o niebezpieczeństwie jakie tam panowało. Wiem, bo na co dzień tamtędy jeździłem i nadal chodzę.
mieszkaniec z dolnioka 2017-12-20 22:33:27
zdrowo myślący
Nie mieszkam na ulicy Pogodnej i dobrze bo nie zazdroszczę mieszkańcom tego cyrku w który zostali bezmyślnie wpakowani. Dziwię się bardzo tym kierowcą którzy tak zaciekle walczą o jeżdżenie po Pogodnej, bo co z tego że zaoszczędzą parę metrów ale nie zaoszczędzą na czasie jazdy. Ja tylko raz pojechałem tamtędy i co zaoszczędziłem ? Ta droga jest bardzo wąska więc podczas wymijania trzeba zjechać na pobocze i się zatrzymać bo nie ma innej możliwości żeby nie uszkodzić auta lub doprowadzić do kolizji poza tym trzeba zwalniać na progach. Co prawda na tej drodze są ustawione znaki strefa zamieszkania więc chyba każdy kierowca wie jaką prędkością wolno poruszać się po niej nie łamiąc przepisów i nie ryzykować mandatem. Pytam się więc Was kierowcy ile czasu potrzebujecie żeby przejechać pogodną. Ile w takim razie oszczędzacie ? Warto się zastanowić co zyskujecie
Rado 2017-12-20 17:03:21
jest wesoło
Jest wesoło. Ostatnio rozwoziciel pizzy zatrzymał się przed znakiem zakazu i dzwonił aby przyjść odebrać pizzę, bo dalej nie może wjechać. Jeśli ktoś jest na tyle młody, że nie doświadczył PLRu, to śmiało może zamieszkać w Świerklanach - istny PRLowski absurd. Trzeba będzie postawić skrzynki pocztowe przy tych znakach, bo listonoszom nie wolno wjechać pod zakaz:) Tak się kończy cwaniactwo ludzi, którzy myśleli, że cała ulice będą mieli tylko dla siebie.
jan 2017-12-20 15:51:10
WŁADZE śWIERKLAN
Kto rządzi w Świerklanach ?
leon 2017-12-20 15:02:26
do oburzony
Rzecz w tym, że wystarczyło egzekwować na Pogodnej prędkość maksymalną na poziomie 20 km/h (rola policji) i ustawić znak ograniczający maksymalną masę pojazdów, które mogą z niej korzystać (rola gminy). Zamykanie drogi tylko dla mieszkańców jest z gruntu niemądrym pomysłem i kończy się tak jak widzimy na załączonym obrazku. A do gminnych radnych optujących za tym pomysłem mam jedną uwagę: powinniście być dla ludzi autorytetem i mądrym doradcą w takich sytuacjach. Dlaczego tym razem wsadziliście ich na minę? Dlaczego nie kontrolowaliście przebiegu sprawy na bieżąco? Macie odwagę odpowiedzieć?
oburzony 2017-12-20 14:08:10
tragedia
Ten kto pisze o absurdzie i wiesza psy na mieszkańcach Pogodnej niech się zastanowi co pisze i niech nie porównuje dróg Boryńskiej,Plebiscytowej czy Kościelnej do drogi Pogodnej, te drogi sa dwa razy szersze a pieszy ma na tych drogach komfort poruszania się po chodniku (My o chodnik chociażby z jednej strony drogi prosimy sie juz pare lat)Owszem przy ul.Pogodnej są znaki strefa zamieszkania, ale żaden z kierowców do nich się nie stosuje wręcz obrzucają wulgaryzmami pieszych trąbią za plecami mimo że idziemy poboczem i to właśnie według innych jest nasz komfort. Sugeruję że Ci co piszą te bzdury niech chociaż raz będą zmuszeni pokonać ul.Pogodną pełną dziur, wyboi i pędzących samochodów a pod ich adresem polecą od kierowców przekleństwa i obelgi to jestem pewna ze będą ul.Pogodną omijać z daleka Czy my mieszkańcy tej ulicy nie mamy prawa bezpiecznie się po nie poruszać, doprowadzać nasze dzieci do przedszkola czy szkoły czy tak naprawdę mamy duże wymagania (jak nas inni posądzają)
PRZYJACIEL NORMALNOŚCI WRÓG GŁUPOTY 2017-12-20 13:27:07
Do Pogodnioka
Panie Pogodniok policz Pan ruch na ul. Plebiscytowej :) i na autostradzie. Autostrada hałasuje czy ktoś ją zamknie? Śmiechu warte. A jak wychodzi się na "spacer" na drogę to trzeba liczyć się z tym że pojedzie samochód :) TAKA NATURALNA KOLEJ RZECZY ;) Jak przeszkadza Panu ruch podczas spaceru to polecam parki tam nie przejedzie Panu samochód, nie będzie hałasu, będą ćwierkać ptaki ;) albo jakąś ścieżkę w lesie, na łące itd... Droga jest od jeżdżenia. Dużo rozsądku i wyciszenia życzę.
jankowice rulez 2017-12-20 12:03:27
???
Co tak świerklanioki zamilkły? Pozagryzały się już nawzajem? :-)))))))))))))))))))))
rikocz 2017-12-19 22:27:22
Na wsi sensacja, a w miastach zamyka się drogi
dla ruchu - przykładowo w Rybniku Rynek jest zamknięty od 11 do 17. Jakiś czas temu zamknięto dla ruchu drogę okalającą bazylikę - bez wyjątku dla wszystkich. Mieszkańcy Pogodnej mają prawo do tego aby ruch był tam mniejszy i nie skracano sobie dojazdu do autostrady tamtędy. Popieram!
Pogodniok 2017-12-19 20:51:06
Bez pozdrowień.
Serdecznie nie pozdrawiam tych wszystkich osób, które nie są obeznane w sprawie, a się wypowiadają, ale nie o tym chce napisać. Wszystkie osoby, które są zbulwersowane i oburzone samym faktem, że mieszkańcy od kilku lat wnioskowali w ogóle o znak B1 i osoby, które proponują, aby zamknąć wszystkie ulice, niech się zastanowią czy chciałyby, żeby w ciągu 5 minut przez ich ulicę o szerokości 2 metrów przejeżdżało 87 samochodów? Liczyłem to z zegarkiem w ręku. O spacerze nie ma co mówić, bo trzeba cały czas uciekać przed pędzącymi samochodami i nie są tą samochody z rejestracją SRB, których przejeżdża garstka. Droga gminna? Zaniedbana, dziurawa, z uszkodzonym poboczem? A spróbujcie z powodzeniem wyjechać w godzinach szczytu ze swojej posesji. Gmina zmieniła wniosek mieszkańców i projekt znaku, twierdząc, że za taką decyzję odpowiedzialna jest GDDKiA. Okazuje się, że GDDKiA nie jest w tej sprawie decydentem. Gratulujemy Panu Wójtowi świetnego PR-u!
rybniczanka 2017-12-19 20:28:51
zostawić te
zacznie się świąteczne odwiedzanie to co niektórzy dowiedza sie JAKĄ głupote popełnili !!!!!!! ludziska gdzie wy żyjecie ???? przecież droga "publiczna" to nie WASZA prywatna ----walić mandat za mandatem ---jak chcieli TAK mają --pozdrawiam "myślących" ---LUDZIE!!!!! myślcie TO nie BOLI!!!!!----Wesołych Świąt dla myślących tych niemyślących też pozdrawiam
Mieszkaniec 2017-12-19 18:19:26
Mieszkaniec
Ci co najwięcej krzyczą i rzucają obelgi na mieszkanców ul.Pogodnej niech się zapoznają ile szerokości ma droga niby publiczna i gdzie na tej drodze znajdują się znaki graniczne, gdyby nie zajeżdzali naszych posesji to nikt by tą drogą nie przejechał
Pogodni 2017-12-19 17:43:00
ABSURD
Absolutnie ta sytuacja nie powinna była się wydarzyć. Gdyby zamykano każdą drogę, bo mieszkańcom przeszkadzają jeżdżące samochody to nie było by gdzie jeździć. Ludzie mamy XXI wiek, każdy ma samochód (często nie jeden na posesji) i używa go!!! Osoby które wnioskowały o ograniczenie ruchu na Pogodnej też tak robią i też w różnych miejscowościach, czy ktoś blokuje im przejazd?? Drogi wójcie proponuję zamknąć jeszcze Plebiscytową, Kościelną i Boryńską, bo rano do szkoły ciężko się dojeżdża!!! Pogodna nie jest własnością jej mieszkańców, tak samo jak każda inna ulica w gminie. Jedyne rozsądne rozwiązanie to demontaż znaków i ucięcie sprawie łba raz na zawsze. Żadnych ograniczeń ruchu, żadnych jednokierunkowych rozwiązań zastępczych. I żadnych tłumaczeń że Generalna Dyrekcja, że uzgodnione z Radnym... Jest Pan wójtem Panie wójcie i to na Pana barkach spoczywa ten bubel. Czas najwyższy z nim skończyć, zdemontować znaki i nie wracać do sprawy!!!!
Mario 2017-12-19 17:42:36
!
Wszyscy na drogę płaciliśmy z podatków, a  teraz będzie ona tylko dla wybrańców?
wyborca 2017-12-19 17:09:53
Wójcie Pieczka
Wszystkie te znaki w cholerę wywalić! Była budowana ta droga z moich podatków? Była. Jakim prawem mają po niej jeździć tylko te paniusie z Pogodnej? Jak pan tego nie zmienisz daję głowę że będę wnioskował żeby moją Strażacką też zamknąć dla innych bo mi ich samochody przeszkadzają. Niech sobie jeżdżą po swoich drogach, a od mojej WARAAAA!!!!
wyborca 2017-12-19 17:07:41
Wójcie Pieczka
Wszystkie te znaki w cholerę wywalić! Była budowana ta droga z moich podatków? Była. Jakim prawem mają po niej jeździć tylko te paniusie z Pogodnej? Jak pan tego nie zmienisz daję głowę że będę wnioskował żeby moją Strażacką też zamknąć dla innych bo mi ich samochody przeszkadzają. Niech sobie jeżdżą po swoich drogach, a od mojej WARAAAA!!!!
oooooo 2017-12-19 16:46:42
norma
Tak sie modlo w Jankowicach: Od choroby, stonki i świerklanioka uchowaj nas panie...
obiektywny 2017-12-19 16:44:43
Jak to w Świerklanach
Tu człowiek człowiekowi wilkiem i tak jest od dawna. Dlatego właśnie w gminie gów.o się od lat dzieje, bo bez względu na to kto rządzi, druga część jest niezadowolona i sabotuje jego działania.
Pablo 2017-12-19 15:17:49
zwykła korupcja
Jak można oddać drogę wybudowaną za publiczne pieniądze w prywatne ręce mieszkańców? Jeśli chcą mieć prywatną drogę, to niech ją wykupią za cenę rynkową.
Arczi 2017-12-19 14:58:40
Cała prawda
Nic nie rozumiecie. Tu chodzi o to aby inni nie widzieli zatruwania środowiska. Nieraz na tej ulicy widziałem kłęby duszącego dymu wydobywającego się z kominów. Zapach palonej gumy czy plastików nie jest rzadkością. Doskonałym rozwiązaniem jest więc zakazanie użytkowanie ul. Pogodnej. Nikt nie przejedzie, to nikt nie zobaczy. Nawet służby ochrony środowiska czy ekolodzy nie mogą przejechać się tą ulicą. Mało tego policja i straż miejska również nie może. Mogą tylko i wyłącznie po włączeniu sygnalizacji świetlnej lub dźwiękowej, w innym przypadku tak samo łamią przepisy. Trzeba sprowadzić odpowiedni służby, niech pobiorą próbki z pieców i kominów wszystkich mieszkańców Pogodnej. Szybko prawda wyjdzie na jak i będziecie mieli dowód, ze postawienie tego znaku miało na celu ukrycie zatruwania środowiska. To co, piszemy zgłoszenia? Czy więcej tym lepiej, niech przyjadą z Katowic i dom po domu pobierają próbki.
jankowiczan 2017-12-19 14:18:27
Błoto
I cały misterny plan też w p... mają być być usuwane znaki i wszystko będzie po staremu.... koszt inwestycji ok 13 000 złotych które zdecydowanie mogło być lepiej zainwestowane... choć z drugiej strony w naszej gminie od 3 lat nie ma żadnej nowej inwestycji, więc nie wiele się zmieniło...
mieszkaniec pogodnej 2017-12-19 12:24:57
to nie tak
to nie tak miało być mieszkańcy wnioskowali o ograniczenie ruchu i po uzgodnieniu miał być znak B1 zakaz ruchu za wyjatkiem dojazdu do posesji a jest tak no nie wiem czy to złośliwość czy kara a może prezent świąteczny nie wiem o co chdzi
mieszkaniec pogodnej 2017-12-19 12:23:20
to nie tak
to nie tak miało być mieszkańcy wnioskowali o ograniczenie ruchu i po uzgodnieniu miał być znak B1 zakaz ruchu za wyjatkiem dojazdu do posesji a jest tak no nie wiem czy to złośliwość czy kara a może prezent świąteczny nie wiem o co chdzi
tester 2017-12-19 10:48:25
bzdura
Mieszkańcy sami się wkopali po uszy przy pomocy niemądrych radnych. Jak im za szybko pod oknami jeździli, to wystarczyło poprosić policję żeby egzekwowała ograniczenie prędkości do 20 km/h. Gdyby tam radiowóz stanął dwa razy w tygodniu z suszarką, to kierowcy przyzwyczailiby się do tego, żeby jeździć powoli. Ale cwaniaczki z Pogodnej chcieli mieć ulicę tylko dla siebie, to mają. Najzabawniejsze że ta sytuacja potwierdza, że 80 procent Polaków nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Szkoda że są w tej grupie także radni, którzy stanowią prawo w naszej gminie
T.P. 2017-12-19 05:01:15
zatrzymac prywatę
To droga publiczna wybudowana z publicznych środków. Wszyscy powinni mieć do niej dostęp. Na tej drodze obowiązuje prędkość maksymalna 20km/h, a pieszy ma pierwszeństwo gdyż cała droga jest oznakowana jest strefa zamieszkania (przynajmniej do tej pory była). Przestańcie więc pisać bzdury o bezpieczeństwie. Wraz z rozwojem motoryzacji zwiększa się ruch na drogach, a zamknięcie ulic nie jest rozwiązaniem.T.
Robert 2017-12-18 22:35:48
Szczyt absurdu
Na autostradzie tez jest duży ruch to trzeba ją zamknąć? Absurd. W ten sposób trzeba by zamknąć w Polsce wiele wąskich dróg. Jeżdżę do pracy na KWK Jankowice i teraz po tym bandyckim posunięciu muszę jechać naokoło i w dodatku pchać się w korek w Świerklanach na światłach. Po 14.00 czasem trzeba nawet 20-30 minut czekać w korku,a korek to spaliny. Współczuję mieszkańcom Świerklan mieszkającym w pobliżu sygnalizacji świetlnej. Prawdziwa inhalacja spalinowa. Ktoś nieźle na głowę upadł aby drogę wybudowaną za publiczne pieniądze oddać do użytku tylko i wyłącznie mieszkańcom. W chwili obecnej na ul. Pogodną nie może wjechać ani listonosz ani kurier. Mieszkańcy będą mieli pocztę i paczki pozostawiane przy znakach zakazu ruchu:) Usuńcie te znaki i przestańcie się ośmieszać. Pomyślcie lepiej nad wybudowaniem nowej drogi biegnącej równolegle do Pogodnej.
totu 2017-12-18 22:22:52
A wszystkie takie zakazy i restrykcje wprowadzane są z powodu tego
że nasze społeczeństwo jest rozbrykane i nauczone kombinowania - za darmo na chodniku zrobią sobie parking by potem nie załować sobie 50 zł na obiad, zrobią sobie skrót na którym skorzystają 500 metrów by potem stracić to co zyskali kupując drogie papierosy... Policja i straż miejska muszą działać bo inaczej wielu kierowców zatarasuje nam bramy wjazdowe, zagraci chodniki, zniszczy trawniki i będą robić ruch i stwarzać niebezpieczeństwo nawet na wąskich drogach.
Mieszkaniec 2017-12-18 21:13:21
Ile kosztowała bezmyślność wójta?
Jako mieszkaniec gminy zwracam się do autora tekstu. Proszę napisać w najbliższych środowych ?Nowinach? ile kosztowała zmiana organizacji ruchu na tych ulicach. I ciekaw jestem, dalszych zmian i dalszych kosztów.
Mieszkaniec 2017-12-18 21:06:12
Ile kosztowała bezmyślność wójta?
Jako mieszkaniec gminy zwracam się do autora tekstu. Proszę napisać w najbliższych środowych ?Nowinach? ile kosztowała zmiana organizacji ruchu na tych ulicach. I ciekaw jestem, dalszych zmian i dalszych kosztów.
mieszkanka 2017-12-18 19:17:34
słupki
Moim zdaniem najlepiej postawić słupki na mostku i będzie można dojechać na pogodną tylko z strony ronda i wtedy wszyscy będą mieli spokój i nikt im nie będzie tam jeżdził.Tylko wtedy znowu stworzą problem bo będą musieć jeżdzić do okoła ale jak chcą spokój to by go mieli. A tak wsumie to oni też powoli na pogodnej nie jeżdżą.
rybniczanka 2017-12-18 17:33:12
NIE!!!!! rozumiem
jeżeli jest to droga PUBLICZNA to dlaczego innym zakazuje się nią jeżdzić?????? czyli teraz kazdy może wnioskować że mu auta przeszkadzają paranoja --
Alicja 2017-12-18 16:14:33
Szlaban
A nie lepiej zamiast znaku postawią na końcu drogi szlaban, a na początku ulicy dać znak ślepa uliczka wtedy ludzie nie będą sobie skracać drogi
mieszkaniec 2017-12-18 15:37:46
dobrze
Jestem mieszkańcem ul. Pogodnej i bardzo się cieszę że wreszcie zrobili porządek. Chamstwo niektórych kierowców skracających sobie drogę na A1 nie zna granic (spychanie z drogi, jazda na ful gazie jak po torze wyścigowym) . Nie można było z dzieckiem na spacer wyjść bo strach . Ruch jak na dworcu. Masakra. Ta droga nie ma warunków aby mogła być używana do takiego natężenia ruchu.
Marek 2017-12-18 15:04:58
Droga
Co żeście chcieli to macie.Więc o co chodzi ?
świerklaniok 2017-12-18 13:25:59
potwierdzam
Tak jak kilku poprzedników potwierdzam, że sami mieszkańcy wnioskowali o takie rozwiązanie, a teraz mają pretensje do całego świata. Nie rozumiem skąd te pretensje - przecież wiedzieli jaki znak tam stanie i z czym wiąże się postawienie go. No chyba, że nie potrafią czytać ze zrozumieniem
Zainteresowana 2017-12-18 12:21:38
drogówka
Przepraszam wszystkich mieszkańców tych ulic ale o zamknięcie walczyli sami już od dłuższego czasu. Nikt nie zamknął im drogi bez ich zgody . Na gminie znajduje się lista podpisów które zbierali żeby zamknąć drogę także protokoły z zebrań na których o to walczyli
Mieszkaniec Świerklan 2017-12-18 11:22:29
Napiszcie, że chcieli być odcięci
Napiszcie, że chcieli być odcięci nie, że gmina ich odcięła. Za sprawą pana radnego Kosiora ( mieszkańca tej ulicy ) Zająca i innych dobrych ludzi, którzy cięgle narzekali, że jest tam za duży ruch. Były dwa wyjścia z tej sytuacji albo zamknąć ulicę albo zrobić ruch jednokierunkowy. Mieszkańcy tych ulic z radnym Kosiorem nie wyrazili zgody na ruch jednokierunkowy a zgodnie z przepisami inna możliwość nie istnieje. Proszę zasięgnąć informacji w wydziale dróg a nie pisać bzdury. Co chcieli to mają
wyborca 2017-12-18 11:19:09
wójcie
Drogi wójcie, tak się traci głosy w przyszłorocznych wyborach!
twister 2017-12-18 11:17:03
drodzy mieszkańcy
Czy przypadkiem nie było tak, że sami wnioskowaliście o ustawienie takich znaków, bo przeszkadzał wam ruch samochodowy na waszej ulicy? Jeśli tak, to cóż - macie co chcieliście :))))))))
krystyna 2017-12-18 09:57:44
Oto Polska
Absurd do kwadratu. Gratuluję policjantom twórczego podejścia do sprawy, które jest charakterystyczne dla polskich służb mundurowych. Dokładnie tak samo jest w Rybniku w dzielnicy Północ w trakcie meczy żużlowych - służby komunalne uzupełniają znaki zakazu parkowania o datę, a chwilę później Straż Miejska rusza na łowy. Mandaty wklejają równo, nawet mieszkańcom tych ulic!
Czytaj także
pokaż więcej
e KULTURA
Rybnik. Miasto z ikrą
Możesz ten artykuł oznaczyć jako przeczytany
Praca w Niemczech
Nasza sonda
Czy korzystałaś/korzystałeś kiedyś z tzw. escape roomów?

Tresna
44950,47049,47037,47036,47031,47015,47048,47047,47046,47045,47044,47043,47042,47041,47040,47039,47038,47035,47033,47032,47030,47029,47011,47028,47025,47027,47026,47021,47020,47019,47023,47022,47006,46908,46907,46906,46982,46961,46920,46902,46862,46983,46962,46921,46903,46863,44450,44340,44173,43982,43745,41464,41185,41139,41093,40871,46258,46120,46045,46031,46034