JSW podpisała z miastem porozumienie, które zakłada również współpracę w sprawie dostarczania metanu także na potrzeby innych miejskich budynków. / Materiały prasowe
JSW podpisała z miastem porozumienie, które zakłada również współpracę w sprawie dostarczania metanu także na potrzeby innych miejskich budynków. / Materiały prasowe

Jastrzębska Spółka Węglowa zobowiązała się do uruchomienia specjalnego punktu dystrybucyjnego i dostawy gazu.

Istniejąca instalacja zostanie przystosowana tak, aby mogła być zasilana gazem. Sposób pozyskiwania gazu i transportowania go do szkoły będzie dosyć prosty. Jastrzębska Spółka Węglowa zbuduje infrastrukturę, która umożliwi wykorzystanie gazu z mobilnych wiązek butli. Odbędzie się to poprzez zabudowę dystrybutora dwuwężowego, umożliwiającego swobodne podłączenie i zabudowę urządzenia pozwalającego na załadunek i rozładunek butli z gazem.

Transport będzie odbywał się przy wykorzystaniu dwóch mobilnych wiązek butli, o łącznej pojemności wiązki 390 m sześc. na specjalnie oznaczonym pojeździe, który będzie propagował ideę „Zielone JSW”.

– Cieszę się, że mieszkańcy dostaną gotowy produkt, który doskonale wpisuje się w strategię zarówno Jastrzębskiej Spółki Węglowej, jak i miasta Jastrzębie-Zdrój. Chodzi o ekologiczne źródło energii, a takim niewątpliwie jest metan – powiedział Artur Dyczko, zastępca prezesa zarządu ds. strategii i rozwoju JSW.

Inicjatywa jest możliwa dzięki zaangażowaniu miasta. - Mamy świadomość, że JSW jest światowym liderem w zakresie technologii, natomiast nasze szkoły kształcą przyszłe kadry, niezbędne dla strategicznego rozwoju spółki. Właśnie na takiej, obustronnej i rzetelnej współpracy, można opierać przyszłość - powiedział Łukasz Kasza, przewodniczący Rady Miasta w Jastrzębiu-Zdroju.

JSW podpisała z miastem porozumienie, które zakłada również współpracę w sprawie dostarczania metanu także na potrzeby innych miejskich budynków.

Komentarze

Dodaj komentarz