Tylko dwa punkty w dwóch weekendowych meczach zdobyli zawodnicy JKH / Dominik Gajda

W dwóch ostatnich meczach jastrzębianie zdobyli tylko dwa punkty. Najpierw w piątek (12 stycznia) po dogrywce pokonali Polonię Bytom, a w niedzielę (14 stycznia) na własnym lodowisku ulegli Podhalu Nowy Targ.

Trzy tercje meczy w Bytomiu nie wystarczyły do wyłonienia zwycięzcy piątkowego pojedynku. Dopiero dogrywka przyniosła rozstrzygnięcie, z którego bardziej byli zadowoleni podopieczni trenera Robeta Kalabera. Złotego gola na wagę dwóch punktów zdobył Martin Vozdecky, były gracz Polonii Bytom.

Już w pierwszej minucie meczu przeciwko Podlalu dwie doskonałe okazje na otwarcie wyniku mieli jastrzębianie. Najpierw tuż obok słupka uderzył Richard Bordowski, a chwilę później Jakub Kubesz strzelił wprost w Przemysława Odrobnego. W 16. minucie na nieszczęście gospodarzy sprawdziło się stare porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach. Hokeiści JKH dwukrotnie stracili krążek we własnej tercji, co zespół gości skrzętnie wykorzystał. Trafienia Elvijsa Biezaisa i Mateusza Michalskiego sprawiły, że po dwudziestu minutach z prowadzenia cieszyli się hokeiści Podhala.

Podopieczni trenera Kalabera długo walczyli o powrót do meczu. Nadzieje na korzystny wynik w serca jastrzębian wlał w 38. minucie Martin Vozdecky, który celnie przymierzając w długi róg zdobył kontaktowego gola dla JKH. Chwilę potem miejscowi mogli pójść za ciosem, ale jastrzębianie nie wykorzystali gry w przewadze po wykluczeniu dla Patryka Wsóła. W decydującej odsłonie JKH miał kilka okazji, by wyrównać stan meczu, ale strzały oddawane w światło bramki nie były na tyle kąśliwie, by przełamać Przemysława Odrobnego. Podhale zasłużenie wygrało 2:1 i komplet punktów pojechał do Nowego Targu.

Hokeiści JKH kolejny raz o punkty powalczą w najbliższy piątek (19 stycznia), gdy podejmą na Jastorze ekipę Orlika Opole. Dwa dni później również na własnym lodzie jastrzębianie zmierzą się z beniaminkiem PHL - Naprzodem Janów.

POLONIA BYTOM - JKH GKS JASTRZĘBIE 2:3 (0:1, 1:0, 1:1, 0:1)
Stępień 28., Salamon 46. - Świerski 2., Laszkiewicz 49., Vozdecky 63.

JKH GKS JASTRZĘBIE - PODHALE NOWY TARG 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Vozdecky 28. - Biezais 16., Michalski 16.
JKH: Raszka - Michałowski, Jankovicz, Laszkiewicz, Jarosz, Bordowski - Lukaczik, Homer, R. Nalewajka, Kulas, Ł. Nalewajka - Kubesz, Gimiński, Świerski, Paś, Vozdecky - Bigos, Matusik, Bryk, Wróbel, Pelaczyk.