Jastrzębianie wciąż walczą o udział w play-off / JW

Jastrzębianom sił i ambicji starczyło tylko na dwa sety. W premierowej odsłonie gra była bardzo wyrównana. Nie stała jednak na wysokim poziomie. Obie drużyny psuły dużo zagrywek. Siatkarze popełniali też sporo indywidualnych błędów. Dopiero w drugiej połowie seta gospodarze wykorzystali proste błędy przeciwników, dzięki czemu objęli prowadzenie 16:13. Jastrzębianie walczyli do końca. Udało się im doprowadzić nawet do remisu 20:20. Jednak w końcówce więcej spokoju zachowali lubinianie. W ostatniej akcji Piotr Hain zatrzymał blokiem atak Hidalgo Olivy 25:23.

Kolejny set to kopia wcześniejszego. Zespoły grały bardzo równo i żadnej z ekip nie udało się odskoczyć na kilka oczek. Końcówka także była zacięta. W tych ostatnich akcjach ciężar gry w ataku na swoje barki wziął coraz skuteczniejszy Łukasz Kaczmarek 24:23. A drugą partię asem serwisowym zakończył Robert Taht 25:23.

Po dziesięciominutowej przerwie drużyny do stanu 8:8 grały punkt za punkt. Następnie inicjatywę na parkiecie przejęli gospodarze, którzy mogli pochwalić się coraz lepszą skutecznością w ataku. W tym elemencie nie mylił się Kaczmarek, który w pierwszy secie nie mógł pochwalić się dobrymi statystykami. Za to w kolejnych partiach był dużym wsparciem dla swojej drużyny 12:8 i 15:11. Cuprum Lubin do końca seta utrzymał wysoką dyspozycję, dzięki czemu odniósł zwycięstwo w trzech setach i dopisał do swojego konta bardzo ważne punkty. W ostatniej akcji meczu Dawid Gunia popisał się szczelnym blokiem 25:16.

Po porażce z Cuprum Lubin gra siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w fazie play-off PlusLigi znów stanęła pod dużym znakiem zapytania. Pomarańczowi wypadli z czołowej szóstki. Teraz już na takie wpadki pozwolić sobie już nie mogą.

Już w środę (7 marca) jastrzębianie podejmą we własnej hali podejmą Cerrada Czarnych Radom. Początek tego spotkania o godz. 18. Natomiast w sobotę (10 marca) Pomarańczowych wyjazdowy pojedynek z Łuczniczką Bydgoszcz. Jeżeli zawodnicy Jastrzębskiego Węgla myślą o grze o medalowe pozycje w tym sezonie muszą zdobyć w tych meczach komplet punktów.

CUPRUM LUBIN - JASTRZĘBSKI WĘGIEL 3:0 (24:23, 25:23, 25:16)

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Quiroga, Sobala, Muzaj, Oliva, Kosok, Popiwczak (libero) - Ernastowicz, de Rocco, Strzeżek, Boruch.