Uczestnicy programu w Nędzy / Materiały prasowe
Uczestnicy programu w Nędzy / Materiały prasowe

Szóstoklasiści ze szkoły w Nędzy nauczyli się sterować robotem - pojazdem, odczytywać dane z czujników i zarządzać prędkością silników. To efekt zakwalifikowania się do programu edukacyjnego Fundacji Orange #SuperKoderzy.

Przez całą noc uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich składali i programowali roboty - pojazdy, światłoluby oraz roboty piszące. Dzieci należą do klubu #SuperKoderów.
Nauczyły się sterować robotem - pojazdem, odczytywać dane z czujników i zarządzać prędkością silników. Stworzyły robota podążającego za światłem. Ponadto odkryły w tego typu urządzeniach pokłady kreatywności, bo młodym konstruktorom udało się zbudować robota malującego. W tym celu maszynę wyposażono w uchwyt do trzymania flamastra.
Wszystko zaczęło się w październiku zeszłego roku. Wtedy to dwunastu uczniów klasy 6b: Emilia Bajer, Dominik Badura, Marceli Buczek, Patryk Bombelek, Jakub Czarnuszka, Mateusz Gregorowicz, Grzegorz Heisig, Adam Knura, Natalia Kocur, Dominika Machecka, Florian Rezner i Kacper Szczygielski oraz nauczycielki Małgorzata Mielnik i Anna Wojtek rozpoczęli pracę z programem edukacyjnym Fundacji Orange #SuperKoderzy.
-Nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w nim. Uczniowie zaczęli konstruować roboty w ramach jednej z sześciu ścieżek - wyjaśnia nauczycielka Anna Wojtek. Majsterkowicze 2.0 z zestawem LOFI Robot Edubox, to system do budowania robotów oparty o narzędzia open source, takie jak Arduino i Scratch, które zamieniają robotykę w niezwykłą zabawę.
Przy pomocy LOFI Robota z wycinanych laserowo drewnianych klocków, Arduino (mózgu urządzenia) i elektronicznych modułów można skonstruować swojego pierwszego robota i nadać mu indywidualny charakter. - Zupełnie niezauważalnie dzieci uczą się przy okazji podstaw mechaniki, elektroniki i programowania - podkreśla nauczycielka.
Uczniowie z Nędzy już w zeszłym roku mieli okazję rozwijać swoje kompetencje cyfrowe, ucząc się języka programowania Scratch, który przydał się podczas uruchamiania i kodowania robotów. Co roku szkoła uczestniczy także w Tygodniu Kodowania (Code Week), będącego częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz