Plakat wydarzenia / Materiały prasowe
Plakat wydarzenia / Materiały prasowe

W sobotę, 1 września, o godzinie 12 rozpocznie się druga edycja Hoym Industry Fest, czyli festiwalu łączącego różne dziedziny sztuk industrialnych. Areną wydarzeń ponownie będzie Zabytkowa Kopalnia Ignacy (ul. Mościckiego 3, Niewiadom). W programie znajdują się m.in.: koncerty projektów industrialnych i elektronicznych, retro granie na klasycznych sprzętach komputerowych, wystawy zdjęć, warsztaty dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.

- Ta impreza jest efektem oddolnej inicjatywy ludzi związanych z grupą T:RAF. W ubiegłym roku plany nieco nam pokrzyżowała pogoda, ale kto mówił, że klimat industrialny ma być słoneczny i tęczowy. Na naszym festiwalu dominuje sztuka związana z przemysłem ciężkim ubrana w dźwięki, obraz, fotografię, film czy nawet zajęcia plastyczne dla dzieci. Hoym Industry Fest łączy pasjonatów krajobrazu miast przemysłowych, ale także osoby lubujące się w ekstremalnym zwiedzaniu. Przygotowane na tą edycję dźwięki są przypomnieniem lat 80., stylu synthwave. Piękne fotografie, filmy, wykłady, gry miejskie czy pokazy ognia. Nie zabraknie pysznego jedzenia, piwa rzemieślniczego. Hoym Industry Fest to rodzinne wydarzenie, które jest alternatywą, ale również pięknie wkomponowuje się w mury kopalni i edukacji regionalnej w Rybniku – mówi Miroław Górka z grupy T:RAF.

Jak wygląda program? Spotykamy się w samo południe. I już wtedy startują animacje, gry i warsztaty w klimacie industrialnym dla najmłodszych pod hasłem „Escape Room: Zaginiony projekt Jamesa Watta”. Można będzie też wrócić do dawnych gier komputerowych (Atari, C64, Amiga i inne). Na godz. 15 zaplanowano wykład Małgorzaty Płoszaj „Opowieść o Karlu Georgu von Hoymie”. O godz. 16 wernisaż wystawy pokonkursowej 12. Międzynarodowego Konkursu Fotografii Przemysłowej i Industrialnej Foto-Pein.

W części muzycznej wystąpią: Kuna (godz. 17), Fueling The Fire (godz. 18), Moloch (godz. 19), Anti-Terror (godz. 20) i Xenony (godz. 21). Na godz. 22.30 zaplanowano pokaz pirotechniczny Bractwa Ognia Spaleni.
Wstęp na całość jest bezpłatny.

Komentarze

Dodaj komentarz