Plakat wydarzenia / Materiały prasowe
Plakat wydarzenia / Materiały prasowe

W sobotę, 23 marca, od godz. 10.00, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rybniku (ul. Ks. Szafranka 7) odbędzie się wyjątkowe spotkania z wyjątkowymi kobietami.

"Kobiety wiedzą, co robią" to energetyczne wystąpienia charyzmatycznych kobiet, panele dyskusyjne pełne naukowych danych, ale też osobistych historii, to płomienne dyskusje i szansa na wzięcie udziału w rozwojowych warsztatach.


"Kobiety wiedzą, co robią" to też po prostu sobota pełna wspólnego kobiecego bycia ze sobą: kuluarowych rozmów, wspólnej kawy śmiechu i zabaw. - Choć przyznajemy, że to również poważne i opiniotwórcze forum wymiany myśli i doświadczeń: stworzyłyśmy je, by wymienić się energią i pomysłami, żeby wysłuchać Waszych opinii i opowiedzieć Wam o naszym doświadczeniu i pomysłach. Ciekawi jesteśmy, co myślicie na temat świata, polityki, biznesu oraz roli, jaką kobiety odgrywają na tych polach - mówią organizatorki.

Tym razem panie spotykają się w Rybniku. Porozmawiają o tym, skąd bierze się moc kobiet, czym właściwie jest i jak o nią dbać. Przyjrzą się kobiecemu zarządzaniu: co takiego jest w kobietach, że świetnie sprawdzają się w rolach wcześniej zarezerwowanych dla mężczyzn i czy szefem przyszłości faktycznie jest kobieta? Zobaczą też, jak zadbać o siebie – i to nie tylko fizycznie! A oprócz tego warsztaty o tym, jak kobieta w domowym zaciszu może walczyć ze smogiem.



- Spotkanie "Kobiety, wiedzą co robią" to pierwsze tego typu wydarzenie dla kobiet i o kobietach w Rybniku. Rybniczanki będą miały okazję spotkać i poznać członkinie Rybnickiej Rady Kobiet – mówi Judyta Mojżesz-Zimonczyk, rzeczniczka prasowa Rybnickiej Rady Kobiet. – My same, chcemy poznać różne punkty widzenia co do problemów Rybnika i potrzeby rybnickich kobiet. Dodatkowo wraz z Katarzyną Musioł, ordynator rybnickiej pediatrii, weźmiemy udział w panelu "Kobiety dają radę smogowi". Kwestie smogu leżą nam bardzo mocno na sercu, bo praktycznie każda z nas ma dzieci, wnuki i wszystkie chcemy wraz z naszymi rodzinami żyć w czystym powietrzu – przekonuje Judyta Mojżesz-Zimonczyk.



Program wydarzenia


10.00 - 10.15 – otwarcie konferencji

10.15 - 11.45 - panel I "Kobiety dają radę smogowi"

Prowadzenie Aleksandra Klich ("Gazeta Wyborcza", "Wysokie Obcasy")

Do panelu zaproszone zostały: Grażyna Wolszczak– aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna; w styczniu tego roku wygrała głośną sprawę ze Skarbem Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem; dr Katarzyna Musioł – rybniczanka, specjalistka chorób dziecięcych, ordynatorka pediatrii w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Rybniku, Marta Fox – poetka, poświeściopisarka, eseistka, autorka głośnego widowiska ekologicznego "Smog nas zje", Judyta Mojżesz-Zimończyk –kierownik działu marketingu i public relations rybnickiej spółki INIS.



12.00 -13.30 - panel II "Kobiety Przedsiębiorcze"

Prowadzenie: Magdalena Warchala-Kopeć ("Gazeta Wyborcza Katowice")

Przedstawiamy liderki biznesu, kobiety którym się chce - tak dla siebie jak i innych, porozmawiamy także o wyzwaniach stojących przed matkami aktywnymi zawodowo. Wśród zaproszonych panelistek: Marta Majchrzak - psycholożka społeczna i badaczka, autorka raportu o polskich kobietach "Women`s Power", Jolanta Czernicka-Siwecka - prezes zarządu Fundacji Iskierka.

12.00-12.45 Warsztaty "Smog nas zje?" - Pokonaj smog wokół siebie (45 min.)

Prowadzenie Dominika Wantuch - od 9 lat związana z "Gazetą Wyborczą", specjalizuje się w tematyce zanieczyszczenia powietrza i zmian klimatu. Laureatka nagrody Architekt Rozwoju United Nations Global Compact, dziennikarz Małopolski za publikacje dotyczące smogu. Prowadzi ogólnopolską akcję "Oddychać po Ludzku". Gdy na zewnątrz truje szare, pełne szkodliwych substancji powietrze, odczuwa je twoje serce i płuca, ale też skóra, czy oczy. I to nie tylko na zewnątrz, ale też w domu, bo pyły unoszące się w powietrzu granic nie znają. Jak sobie pomóc i jak najbardziej ograniczyć skutki smogu widoczne na naszym ciele i w organizmie? Można otoczyć się roślinami pochłaniającymi zanieczyszczenia, kupić krem antysmogowy, zainwestować w oczyszczacz. Tylko jak je wybrać i czy w ogóle warto?





13.45– 14.45 Panel III "Osiędbanie"

Prowadzenie Aga Kozak (Instytut Dobrego Życia)

Dbanie o siebie – czyli self-care – to według amerykańskich opiniotwórców najważniejszy trend 2018 roku. Według specjalistów, jeśli chcemy zadbać o naszych bliskich lub świat – powinniśmy zacząć od nas samych. Ale co to właściwie znaczy "zadbać o siebie"? Na to pytanie odpowiedzą aproszone panelistki: Justyna "Blimsien" Kokoszenko – autorka pojęcia "osiędbanie" oraz bloga Blimsień o dbaniu o siebie, Magdalena Sierny – dietetyczka, której celem jest podnoszenie świadomości o tym, jak ważne jest żywienie; Małgorzata Dobisz - propagatorka zdrowego stylu życia i zdrowej żywności, życia w zgodzie z naturą, pasjonatka medycyny chińskiej, właścicielka jedynej w powiecie rybnickim wytwórni nalewek Gwarek, pasjonatka sportu.



15.00-15.45 Warsztat: "Zadbaj o siebie!" (1,5 godz.)

Prowadzenie: Aga Kozak– dyrektorka programowa Instytutu Dobrego Życia, dziennikarka "Wysokich Obcasów", trenerka i nauczycielka medytacji Co to właściwie znaczy dla ciebie "zadbać o siebie"? Umiesz? Odczuwasz taką potrzebę? A może dbasz o wszystkich innych - a o sobie zapominasz? Większość z nas tak robi, tymczasem jeśli nie zadbamy o siebie – swoje zasoby i dobrostan – trudno będzie nam z czasem zaopiekować się innymi, wskrzesić w sobie entuzjazm do pracy, pasji i miłości. Na warsztacie sprawdzimy dlaczego i jak warto zadbać o siebie, sprawdzimy ile na to potrzeba czasu i co zadbanie o siebie nam – i całemu światu – da!

Wydarzenia towarzyszące: strefa animacji dla dzieci - pełne pomysłów animatorki z Punktu Przedszkolnego Kinder Klub Boguszowice wypełnią czas najmłodszych, podczas gdy mamy będą uczestniczyć w panelach i warsztatach; w godzinach 11.00-14.00: możliwość pomiaru ciśnienia i rozmowy o sercu z Polsko-Amerykańskimi Kliniki Serca; stoisko Śląskich Pereł - na miejscu możliwość rozmowy i porad w tematach przemocy domowej i niepełnosprawności w domu; stoisko kawiarni KAVI Rybnik, gdzie będzie można zakupić pyszną kawę, herbatę i słodkości; strefa odpoczynku oraz stoisko z gadżetami "Wysokich Obcasów", książkami Agory. Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy: https://bilety.cojestgrane24.pl/kobiety_wiedza_co_robia_rybnik#/lp. Ilość miejsc ograniczona.

Komentarze

Dodaj komentarz