Super atmosfera i zwycięstwo Węgra

1040 biegaczy dotarło do mety jubileuszowego, 10. PKO Rybnickiego Półmaratonu Księżycowego, który w sobotę, 29 czerwca, punktualnie o godz. 22 wystartował Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.
W związku z jubileuszem organizatorzy przygotowali kilka zmian. M.in. zamiast trzech pętli, były dwie. Trasa była także znacznie szybsza od tej z lat poprzednich.
Najszybciej pokonał ją Węgier Gregor László. Zawodnik z grupy Benedek-Team uzyskał czas 1:06:41. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęli Ukraińcy: Bogdan Semenowycz i Mykola Iukhymchuk. Ich rodaczka Valentyna Kiliarska okazała się najlepsza wśród pań (1:16:52). Drugie miejsce zajęła Kenijka Euliter Jepchirchir Tanui, a podium uzupełniła kolejna Ukrainka Natalija Semenovych. Najlepszym Polakiem imprezy był Mateusz Mrówka z Radlina, a Polką – reprezentująca Inżynierię Biegania Katarzyna Golba. Wśród rybniczan wygrali Joanna Griman i Marcin Ciepłak.
W klasyfikacji na 10 km najlepszy okazał się Pavlo Veretskyi (31:50), drugi był Maciej Szczeciński, a trzeci Józef Koźmiński. Wśród pań wygrała Monika Nawrat (37:56) przed Katarzyną Laskowską i Barbarą Chrzanowską.
Przed i w trakcie biegu sporo działo się w miasteczku imprezy, przygotowanym przez organizatorów. Był m.in. koncert zespołu Optymalni i pokaz grupy Spaleni. Dzięki temu uczestnicy, oprócz komplementowania nowej trasy, podkreślali także przyjazną atmosferę towarzyszącą całemu wydarzeniu, deklarując, że za rok ponownie pojawią się na starcie tego biegu.