Reklama billboardowa
Medhouse 2.10.2019- 224.06.2020
Reklama billboardowa

Miasta

Rybnik
› Żory
› Jastrzębie-Zdrój
› Wodzisław Śląski
› Racibórz
› Region
Ogłoszenia:
 1. Motoryzacja
 2. Nieruchomości
 3. Mieszkania
 4. Handel
 5. Usługi
 6. Finanse
 7. Zdrowie i Uroda
 8. Turystyka
 9. Praca
 10. Zwierzęta
 11. Różne
 12. Matrymonialne
 13. Dodaj ogłoszenie
Sprawę śmiertelnego wypadku 31-latka na lotnisku w Rybniku zajmuje się Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych, której jednym z członków jest osoba związana z Aeroklubem ROW. Motolotniarstwo było wielką pasją mieszkańca Boguszowic, uprawiał je od czterech lat.
17.02.2020
0
Najpierw kierował ruchem na skrzyżowaniu, a następnie - na oczach policjantów - uszkodził zaparkowany przy ulicy samochód.
07.02.2020
1
Szkoła Podstawowa nr 1 w Pawłowicach zaprasza 14 lutego o godz. 18 do MOK-u w Żorach na spektakl charytatywny dla nauczycielki Beaty Olekszyk-Nowakowskiej.
06.02.2020
1
44-letni mężczyzna przyszedł na zmianę, pobrał broń, po czym zastrzelił się w toalecie rybnickiej elektrowni. Sprawę bada prokuratura.
05.02.2020
0
O bohaterskim 6-latku z Rybnika mówi cała Polska. Rafał uratował życie swojej mamy. Kiedy ta zasłabła, chłopiec zachował zimną krew i zadzwonił na numer alarmowy 112. Dokładnie wytłumaczył operatorowi, co się stało i bezbłędnie podał adres zamieszkania. Dzięki jego szybkiej reakcji i opanowaniu mamę chłopca udało się uratować.
30.01.2020
0
Jednym z bloków na osiedlu 100-lecia w Jastrzębiu-Zdroju wstrząsnęła głośna eksplozja. Policja i strażacy sprawdzają co spowodowało wybuch w mieszkaniu na trzecim piętrze. Na szczęście nikt nie został ranny
18.02.2020
0
Grzegorz Matusiak: Dobre perspektywy rozwoju górnictwa
14.11.2019   Region   Opinie   Wydanie: 2019/46 (3246)

Grzegorz MatusiakW świetle prognoz Międzynarodowej Agencji Energetycznej, zapotrzebowanie na węgiel, zarówno koksujący jak i energetyczny w skali świata pozostanie na porównywalnym poziomie co dzisiaj, przez najbliższe pięć lat. Pomimo, iż dla licznych polityków Unii Europejskiej "polskie czarne złoto" od lat pozostaje na cenzurowanym, to jednak górnictwo w istotnym stopniu oddziałuje na polską gospodarkę. Dziś w Polsce z węgla korzysta wiele branż, w tym hutnictwo, energetyka wraz z ciepłownictwem, przemysł chemiczny czy też farmaceutyczny. Stąd też tak ważna będzie kolejna debata o perspektywach sektora węglowego w ramach konferencji "Górnictwo", zaplanowana na 22 listopada w Katowicach. Wśród licznych kwestii będących przedmiotem kolejnych debat do najistotniejszych należeć będą zmiany organizacyjne i zmiany systemów wynagrodzeń a także nadzór nad spółkami węglowymi i energetycznymi. Dla mnie najważniejsze debaty to, m.in.: organizacja i bezpieczeństwo pracy, rozwój kadr, kwestie społeczne a także inwestycje i przyszłość górnictwa w programach gospodarczych.

Zważywszy, że od lat zapotrzebowanie na energię wzrasta, stąd tak ważną sprawę stanowi znaczenie inwestycji rozwojowych, w tym budowa nowych zakładów wydobywczych. Przykładem jest kopalnia Bzie-Dębina będąca zakładem Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., w której docelowo ma pracować ponad 2000 osób. Koncesja Ministra Środowiska na eksploatację złoża do 2051 r. pozwoli udostępnić i zagospodarować jedno z największych złóż węgla koksowego w Europie.

Uważam, że podnoszenie efektywności oraz wdrażanie innowacji i nowoczesnych metod organizacji pracy w sektorze górniczym, zasadniczo może być realizowane przy aktywnym włączeniu do procesu przedstawicieli samorządów lokalnych jak i strony społecznej. Wspólny dialog pozwoli sprawnie realizować procesy legislacyjne przy osiąganiu najlepszych rozwiązań służących gospodarce i społeczeństwu.

Grzegorz Matusiak, poseł na Sejm RP

Dodaj komentarz

Komentarze

* - pole wymagane

Marek 2020-01-04 23:33:42
Co Pan o tym sądzi.
W ostatnim czasie Online w sieci z okazji Wigilii ukazał się wywiad z Donaldem Tuskiem który skarżył się, że w życiu ojciec Go strasznie bił "ale z okazji Wigilii starał się być bardziej powściągliwy lecz i wówczas często nie wytrzymywał." Nie dziwię się. Nawet dodam... Gdyby jednak Pana naprawdę mocno i często bił to nie ważył by się Pan "okradać innych z wieku emerytalnego" chociażby za szkodliwe warunki po fakcie tej pracy , mówiąc na odmianę do POlicji i Wojska...Pol i Woj nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " taki był etyczny-!-Może szanowny Tatuś miał faktycznie powody. Nie pracował ,wiecznie miał pretensje do wszystkiego , pił ,ćpaś z uczelni go wywalali , no i Kto wie ,może nawet w domu rodzimym już kradł.?
Janusz 2020-01-02 21:20:37
Balcerowicz i mafia POomyleńcówe w TVNie.
Dzisiaj w TVNie pokazali Balcerowicza i chcieli z niego zrobić herosa. Zapomnieli, że My pamiętamy gdy Ja i Pan byliśmy młodzi i mieliśmy Książeczki Mieszkaniowe y oprocentowane nizej niż wkłady A-vista czyli płatne na kazde żądanie-- to On ogłosił w styczniu 1991 oprocentowanie 50 % , w lutym 40% na kredyty mieszkaniowe wywołując super inflacje wycierając sobie kompensacyjną za to oprocentowanie książeczek -ówczesną ustawą o spłacie kredytów mieszkaniowych dup... , nie dochowując żadnych warunków wchodząc w trakcie jej istnienia i to na korzyść bankierów. RPO ówczesny pisał o Nim ?wmieszał się w umowy bank Klient na niekorzyść klientów?. Nam kazał zaciskać pasa a Prezesom banków ? I to są Oni ...liberalne POdłe świnie , Bochaterowie od okradania najsłabszych i najbiedniejszych oraz najbardziej spracowanych. Tylko tak potrafili rządzić. Kradnąc.
Janusz 2020-01-02 21:14:29
.Jeszcze tylko raz pójdę na wybory tym razem Prezydenckie aby PiS ta mafie rozpieprzył totalnie
.......Jeszcze tylko raz pójdę na wybory tym razem Prezydenckie aby PiS ta mafie rozpieprzył totalnie...... ale póxniej jeżeli Sprawiedliwi nie zrobą z systemem emerytalnym porządku tak aby Ci co mają więcej niz 40 lat pracy nie umierali za życia bez emerytury ,aby Ci co sa spracowani w najgorszych warunkach pracy nie zyli gorzej od dzieci POmyleńców które mają 500+ -nie ma mowy, żadna partia mnie nie zmusi do udziału w jakichkolwiek wyborach chociażby miał wrócić do władzy Tusk i Balcerowicz.
Marek 2019-12-27 12:48:12
Piesszy
Jeżeli PiS wprowadzi pierwszeństwo zbliżających sie do przejścia pieszych to zapomnijcie o moim głosie.
Kuba 2019-11-27 19:40:31
Inspektor Pracy PPK;PPE-drobna korekta
--Słyszeliście wszyscy jak Marszałek Senatu ?prosił? osoby Które miały mieć u Niego przeprowadzane operacje do składania "dobrowolnych datków" na Jego fundacje ?promującą i wspomagającą naukę oraz kształcenie przyszłych lekarzy?....OBURZENIE =niby niezaleznie od faktu operacji = a co Wy proponujecie z PPE i PPK pracownikom:....Albo płacisz na nasze FUNDUSZE kierowane przez naszych kolesiów -- "dobrowolnie? ,albo tych pieniędzy na wypłatę w ogóle od pracodawcy nie zobaczysz. Jak by tak postąpili Komuniści to byście Ich" zjedli."art 87KP i art 11 oraz 18 KP. Pytanie do Premiera ?jakim prawem tak teroryzujecie pracowników i pracodawców?. Kto będzie zasiadał w Zarządach Tych funduszy. Kto Ich mianuje. Ile będą Ci Zarządzajacy zarabiać Dlaczego od tej Naszej kasy mają pobierać opłaty . Ile za 30 lat będzie kosztowało 1 kg mąki Czy gwarantuje Pan przed Bogiem swoim majątkiem, że pieniądze te nie zostaną wyprowadzone wbrew woli Osób je tam wpłacających na ratowanie np. na rzekomo bankrutujące a opodatkowane ponad miare firmy w których są zatrudnieni/pod groźbą/ albo się godzisz albo Ciebie zwolnimy ponieważ nie chcesz ratować Naszej firmy. .Przedsiębiorstwa zamiast wypłacać nam do rąk drożyźniane premie będą od nas pobierać podatek a tą kasę przelewać pod zarząd" kolesi królika" ustawionych z góry...z obietnicą że za 30 lat te Wirtualne Pieniądze nam zwrócą -tylko zapomnieli dodać ile wówczas będzie kosztowało 1 kg maki. Prezesi Zarządzający zazwyczaj pro/ państwowych...pobierając opłaty za każdy manewr będą zyli dostatnio na wyspach Baranich po strzyżeniu owiec a gdy przedstawicielom rządów jeszcze zabraknie np na olimpiadę albo Stadion OgólnoPOlski to doprowadzą do dojenia wspieranych przez PPE lub PPK zakładów i zakupu przez te fundacje już nic nie wartych akcji albo obligacji bankrutujących juz za wczasu o ile wcześniej ta forsa nie przepadnie na zbrojenia pod presją zagrożenia np wojną/kleską czy /innymi "wyższymi " potrzebami.... każdy sposób jak w Botkunie gdzie wyprowadzano forsę akcjonariuszy bezzwrotnymi pożyczkami doprowadzając do emisji miliardów akcji za zgodą Nadzoru giełdowego..., będzie dobry na wyprowadzenie tej kasy z portfela Dojonych Roboli. Najlepszy sposób Panie Poślee na dobrą emeryturę to pozostawienie tych pieniędzy w rekach Tych co je zarobili. -wszystko
Kuba 2019-11-26 13:13:21
Inspektor Pracy
--Słyszeliście wszyscy jak Marszałek Senatu ?prosił? osoby Które miały mieć u Niego przeprowadzane operacje do składania "dobrowolnych datków" na Jego fundacje ?promującą i wspomagającą naukę oraz kształcenie przyszłych lekarzy?....OBURZENIE == a co Wy proponujecie z PPE i PPK pracownikom:....Albo płacisz na nasze FUNDUSZE kierowane przez naszych kolesiów -- "dobrowolnie? ,albo tych pieniędzy na wypłatę w ogóle od pracodawcy nie zobaczysz. Jak by tak postąpili Komuniści to byście Ich" zjedli."art 87KP i art 11 oraz 18 KP. Pytanie do Premiera ?jakim prawem tak teroryzujecie pracowników. Kto będzie zasiadał w Zarządach Tych funduszy. Kto Ich mianuje. Ile będą Ci Zarządzajacy zarabiać Dlaczego od tej Naszej kasy mają pobierać opłaty . Ile za 30 lat będzie kosztowało 1 kg mąki Czy gwarantuje Pan przed Bogiem i swoim majątkiem, że pieniądze te nie zostaną wyprowadzone wbrew woli Osób je tam wpłacających na ratowanie np. na rzekomo bankrutujące a opodatkowane ponad miare firmy w których są zatrudnieni/pod groźba albo się godzisz albo Ciebie zwolnimy bo nie chcesz ratować Naszej firmy..- Jak by tak postąpili Komuniści to byście Ich" zjedli."art 87KP i art 11 oraz 18 KP. Pytanie do Premiera ?jakim prawem tak teroryzujecie pracowników. Kto będzie zasiadał w Zarządach Tych funduszy. Kto Ich mianuje. Ile będą Ci Zarządzajacy zarabiać Dlaczego od tej Naszej kasy mają pobierać opłaty . Ile za 30 lat będzie kosztowało 1 kg mąki Czy gwarantuje Pan przed Bogiem i swoim majątkiem, że pieniądze te nie zostaną wyprowadzone wbrew woli Osób je tam wpłacających na ratowanie np. na rzekomo bankrutujące a opodatkowane ponad miare firmy w których są zatrudnieni/pod groźba albo się godzisz albo Ciebie zwolnimy bo nie chcesz ratować Naszej firmy..--Słyszeliście wszyscy jak Przewodniczący Senatu zapraszał osoby Które miały mieć u Niego przeprowadzane operacje do składania "dobrowolnych datków" na Jego fundacje ?promującą i wspomagającą naukę oraz kształcenie przyszłych lekarzy?....OBURZENIE == a co Wy proponujecie z PPE i PPK pracownikom:....Albo płacisz na nasze FUNDUSZE kierowane przez naszych kolesiów -- "dobrowolnie? ,albo tych pieniędzy na wypłatę w ogóle od pracodawcy nie zobaczysz. Jak by tak postąpili Komuniści to byśmy Ich" zjedli."art 87KP i art 11 oraz 18 KP. Pytanie do Premiera ?jakim prawem tak teroryzujecie pracowników. Kto będzie zasiadał w Zarządach Tych funduszy. Kto Ich mianuje. Ile będą Ci Zarządzajacy zarabiać Dlaczego od tej Naszej kasy mają pobierać opłaty . Ile za 30 lat będzie kosztowało 1 kg mąki Czy gwarantuje Pan przed Bogiem i swoim majątkiem, że pieniądze te nie zostaną wyprowadzone wbrew woli Osób je tam wpłacających na ratowanie np. na rzekomo bankrutujące a opodatkowane ponad miare firmy w których są zatrudnieni/pod groźba albo się godzisz albo Ciebie zwolnimy bo nie chcesz ratować Naszej firmy...to jest zdumiewające jak bardzo wszyscy "biznesmeni" chcą zarządzać naszymi pieniędzmi . Firmy zamiast wypłacać nam do rąk drożyźniane premie będą od nas pobierać podatek a tą kasę przelewać pod zarząd kolesi królika ustawionych z góry...z obietnicą że za 30 lat te Wirtualne Pieniądze nam zwrócą -tylko zapomnieli dodać ile wówczas będzie kosztowało 1 kg maki. Prezesi Zarządzający zazwyczaj pro/ państwowych...pobierając opłaty za każdy manewr będą zyli dostatnio na wyspach Baranich po strzyżeniu owiec a gdy przedstawicielom rządów jeszcze zabraknie np na olimpiade albo Stadion OgólnoPOlski to doprowadzą do dojenia wspieranych przez PPE lub PPK zakałów i zakupu przez te fundacje już nic nie wartych akcji albo obligacji zbankrutowanych za wczasu o ile wcześniej ta forsa nie przepadnie na zbrojenia pod presją zagrożenia np wojna/kleską czy /innymi "wyższymi " potrzebami.... każdy sposób jak w Botkunie gdzie wyprowadzano forse bezzwrotnymi pożyczkami doprowadzając do emisji miliardów akcji za zgodą Nadzoru giełdowego... będzie dobry na wyprowadzenie tej kasy z portfela Dojonych Roboli. Najlepszy sposób Panie P:osle na dobra emeryturę to pozostawienie tych pieniędzy w rekach Tych co je zarobili. -wszystko
Czytaj także
pokaż więcej
Rybnik. Miasto z ikrą
e KULTURA
Możesz ten artykuł oznaczyć jako przeczytany
MEDHOUSE
Nasza sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pijanych kierowców
48688,49233,49177,49171,49161,49114,49241,49240,49239,49238,49237,49236,49235,49234,49232,48904,49231,49230,49229,49228,49227,49226,49225,49224,49223,49222,49221,49220,49219,49218,49217,49173,49174,49140,49139,49137,49205,49157,49110,49063,49019,49206,49158,49111,49064,49020,44450,44340,44173,43982,43745,41464,41185,41139,41093,40871,46258,46120,46045,46031,46034