Jastrzębski Węgiel próbuje wrócić na swój poziom [ZDJĘCIA]

Początek sezonu w wykonaniu siatkarzy Jastrzębskiego Węgla trudno uznać za udany. Podopieczni Roberto Santilliego spokojnie wygrali mecze z dużo niżej notowanymi rywalami, w starciu z liczącymi się ekipami PlusLigi byli bez szans.

Po porażce z Akademikami z Olsztyna Pomarańczowi chcieli wrócić na ścieżkę zwycięstw. Pierwszym krokiem miało być pokonanie absolutnego debiutanta w siatkarskiej, najwyższej klasie rozgrywkowej – ekipy MKS Ślepsk Malow Suwałki.
W wyjściowym składzie Jastrzębskiego znalazło się miejsce m.in. dla Depowskiego czy nominalnie rezerwowego libero – Ruska.
Już początek meczu pokazał, że ekipa z Podlasia nie odda tego meczu bez walki. Siatkarze Kowala szybko wyszli na prowadzenie 5:2, przy wyniki 10:7 o czas poprosił trener miejscowych. Jego rady pomogły, gospodarze szybko doprowadzili do remisu po 10, a po ataku, najlepszego na parkiecie Fornala, wyszli na jednopunktowe prowadzanie. Przy stanie 20:20 ponownie przerwę na żądnie wziął Santilli i ponownie to się opłaciło. Kolejne cztery akcje wygrali Pomarańczowi i mogli się cieszyć z wygrania inauguracyjnej partii do 21.
Drugi set do stanu 20:20 był bardzo wyrównany. Dużo było szarpanej gry, żadna z drużyn nie potrafiła złapać rytmu. W końcówce, o zwycięstwie jastrzębian zdecydował spryt Kampy i błędy własne przyjezdnych. Po godzinie gry Jastrzębski prowadził 2:0.
Trzeci set był podobny do dwóch pierwszych. Wyrównana gra i końcówka dużo lepsza w wykonaniu miejscowych. Ważne punkty zdobył Gladyr, wybrany MVP spotkania, swoje dołożył Kampa i Fornal. To wystarczyło, aby pokonać drużynę z Suwałk 3:0 w setach.
Pomarańczowi mecz mieli pod kontrolą, ale nie było w ich wykonaniu żadnych fajerwerków. Z taką dyspozycją ciężko będzie walczyć z tuzami ligi, dlatego wszyscy sympatycy Pomarańczowych liczą, że szybko wrócą oni na poziom, który zagwarantuje punkty z mocnymi rywalami.
We wtorek Jastrzębski powalczy z BKS-em Bydgoszcz (17:30), w piątek, 22 listopada podopieczni Santilliego będą podejmować na swoim parkiecie drużynę z Zawiercia. Początek tego spotkania o godz. 20:30.