Zawodnicy JKH świętują strzeloną bramkę / jkh.pl

Pierwsza bramka spotkania padła już w 23. sekundzie. Po błyskawicznej akcji Kamil Wałęga precyzyjnym podaniem zagrał do Dominika Pasia, który strzałem z okolic bulika pokonał bramkarza gości.
W drugiej tercji to krakowianie potrzebowali zaledwie 37. sekund aby wyrównać wynik spotkania. Strzałem z bliska w krótki róg popisał się Damian Kapica.
O losach spotkania oraz awansie do półfinału zadecydowała trzecia tercja. Cały Jastor wpadł w euforie gdy w 54. minucie podczas gry w przewadze dla JKH, Māris Jass pewnym strzałem pokonał Miroslava Kopřive i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa w ćwierćfinałowej rywalizacji.

W półfinale JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z Re-Plast Unią Oświęcim która w swoim ćwierćfinale pokonała Lotos PKH Gdańsk 4:1 w rywalizacji do czterech zwycięstw.
Pierwsze dwa mecze odbędą się 13 i 14 marca o godz. 18:00 w Oświęcimiu. Następnie rywalizacja przeniesie się do Jastrzębia 17 i 18 marca.

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 2:1 (1:0. 0:1, 1:0)
1:0 - Dominik Paś - Kamil Wałęga (0:23)
1:1 - Damian Kapica (20:27)
2:1 - Maris Jass - Kamil Wałęga (53:17, 5/4)

JKH GKS Jastrzębie: Raszka (Marek) - Jass, Górny, Urbanowicz, Paś, Sawicki - Auvinen, Kostek, Virtanen, Rohtla, Iossafov - Michałowski, Gimiński, Wróbel, Jarosz, Nalewajka R. - Radzieńciak, Matusik, Wałęga, Kulas, Pelaczyk

Comarch Cracovia: Kopriva (Kowalówka) - Rompkowski, Gula, Leivo Bahensky, Kapica - Stebih, Jeżek, Bepierszcz, Vachovec, Tvrdoń - Jachym, Kruczek, Mikula, Urban, Domogała - Kamiński, Musioł, Gajor, Bryniczka, Kalinowski