19-letni karatecy bliźniacy Bartosz i Michał Cębrzyna. / Dariusz Kudyk

Żory reprezentowali Bartosz Cębrzyna , Michał Cębrzyna, Kacper Danilkiewicz i Anna Sobiesiek pod kierownictwem sensei Jerzego Ludziejewskiego (2 dan).
W konkurencji kumite (walki pełnokontaktowej) w kategorii wagowej do 80 kg pierwsze miejsce wywalczył Bartosz Cębrzyna, który pokonał w finale Oskara Mazurkiewicza z Włocławka. Startujący w kategorii wagowej do 70 kg jego brat bliźniak Michał Cębrzyna przegrał co prawda walkę półfinałową, jednak w pojedynku o trzecie miejsce pokonał Kamila Sadowskiego z Lipna i tym sposobem wywalczył brązowy medal.
Dobrze spisał się także w konkurencji kata (sekwencji technik) dziewięcioletni Kacper Danilkiewicz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 15 w Żorach. Mimo że nie dotarł na podium, to piąte miejsce na zawodach tej rangi należy uznać za sukces. Na swym koncie ma on już trzy zwycięstwa na regionalnych zawodach w Jastrzębiu Zdroju i Wodzisławiu Śląskim.
Bartosz i Michał Cębrzyna po zdaniu matury w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Sląskich w Rybniku rozpoczęli studia w Krakowie. Karate kyokushin trenują od dwóch lat pod kierunkiem sensei Jerzego Ludziejewskiego. Na razie doszli do stopnia 6 kyu. Klub Shogun zaprasza na treningi wszystkich chętnych, którzy chcą pójść w ślady sympatycznych bliźniaków. Szczegółowe informacje na stronie klubowej www.karate-zory.pl.