Sygnał do startu dał Adam Kszczot. / Ireneusz Stajer

Czołowy na świecie średniodystansowiec Adam Kszczot, gwiazda tegorocznego 9. Żorskiego Biegu Ulicznego, chwalił organizatorów za bardzo dobre przygotowanie trasy.  W niedzielę w samo południe na trasę głównej 10-kilometrowej pętli wystartowało 812 osób z Polski, Ukrainy i Czech, na mecie sklasyfikowano 722 z nich. Rywalizację zdominowali reprezentanci naszego wschodniego sąsiada. Wśród panów pierwszy finiszował Paweł Olijnyk z Ice Team Ostrów Wielkopolski, w czasie 31:28 min. Drugie miejsce zajął jego rodak Oleksii Obukhovskiy z klubu Rawish – 31:34, a trzecie najlepszy z Polaków, doświadczony Marcin Ciepłak z Tl Row Rybnik/Chemika Rybnik – 32:00. Spośród przedstawicieli naszego regionu w pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze: 6. Radosław Kasprzak (Inżynieria Biegania Rybnik), 7. Andrzej Włoch (Klub Biegacza MOSiR Jastrzębie), 9. Szymon Ostrowski z Pielgrzymowic (LKS Pszczyna) i 10. Jastrzębianin Dariusz Pawlik. Najszybszą panią była Ukrainka Valentyna Kiliarska z LKP Rudnik – 34:43, przed Agnieszką Gortel-Maciuk z Niewymiękaczy/TS AKS Chorzów – 35:07 i Ewą Kucharską z CA Aktywni Pszczyna – 36:23. Najstarszym uczestnikiem był 77-letni Edward Kruk. Zwycięzcy w obu kategoriach klasyfikacji generalnej otrzymali nagrody pieniężne w wysokości kolejno: 300, 200 i 100 zł. W „Biegu po zdrowie” na 2,5 km wystartowało 745 osób. Wygrał Filip Fliegert, a wśród pań Julia Han.

Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt Image alt