Podopieczni Oligosu na scenie razem z zespołem Raz, Dwa, Trzy / Łukasz Kohut
Podopieczni Oligosu na scenie razem z zespołem Raz, Dwa, Trzy / Łukasz Kohut

Takie rzeczy zdarzają się tylko raz! W sobotę zespół Raz Dwa Trzy, który grał w rybnickim kampusie w ramach Festiwalu z Ikrą, zaprosił na scenę niepełnosprawnych, podopiecznych Stowarzyszenia Oligos! Razem wykonali utwór „Jutro możemy być szczęśliwi”.

- Zaproszenie do udziału we wspólnym występie z tak popularnym zespołem wywołało wśród uczestników niebywałą euforię. Czujemy się zaszczyceni. Dla podopiecznych stowarzyszenia Oligos to dowód, że są doceniani mimo różnych niedoskonałości, których są świadomi. Reakcje naszych wychowanków na twórczość Raz Dwa Trzy i ich zapał do tego, by wystąpić z zespołem na scenie, były bardzo wzruszające dla terapeutów Środowiskowego Domu Samopomocy - podkreśla Elżbieta Piotrowska, prezes stowarzyszenia Oligos.

Niepełnosprawni stworzyli chórek, który towarzyszył znanemu zespołowi na scenie. Stanęli na wysokości zadania. Publiczność, która szczelnie wypełniła widownię, była zachwycona. Adam Nowak, lider zespołu, był wyraźnie wzruszony. Kiedy piosenka wybrzmiała, podopieczni Oligosu wręczyli muzykom ręcznie wykonane pajacyki – symbole rybnickiego stowarzyszenia.

- Twórczość zespołu dotyka ważnych sfer życia, które często umykają w codziennym biegu. Niesie z sobą głębokie przesłanie, pozwala na refleksję o sensie życia, zwraca uwagę na bogactwo różnorodności, podkreśla wartość tego, co proste i ludzkie. Doskonale wpisuje się to w profil działalności Stowarzyszenia Oligos, które postanowiliśmy, za zgodą zespołu Raz, Dwa, Trzy, zaprosić do współpracy, by wspólnie stworzyć coś wyjątkowego – mówił Marcin Stach, pełnomocnik prezydenta Rybnika do spraw rewitalizacji.

Stowarzyszenie Oligos powstało w 2007 roku. Swoje działania kieruje do osób z niepełnosprawnościami. Prowadzi placówkę wsparcia dziennego Środowiskowy Dom Samopomocy. Za cel stawia sobie wspieranie osób z niepełnosprawnościami, pomagając im stawać się pełnoprawnymi uczestnikami życia społecznego. Dzięki dedykowanymi im zajęciom podopieczni Stowarzyszenia przełamują swoje bariery, integrują się z rówieśnikami, uczestniczą w życiu miasta, uczą się nowych umiejętności, realizują pasje – w tym muzyczne. - Występ z zespołem Raz, Dwa, Trzy był z pewnością jednym z najcenniejszych doświadczeń – podkreśla Elżbieta Piotrowska.

W ramach sobotniego koncertu odbył się również finał konkursu „Zagraj przed Rad, Dwa, Trzy. Do finału wybrano trzy zespoły: Edyta Górecka, Ostatni Pociąg i Whatever. Wygrał projekt Edyta Górecka. W nagrodę otrzymał 1500 zł. Drugim miejscem zadowolił się Ostatni Pociąg, który otrzymał 500 zł oraz sesję nagraniową w studio No Fear Records.

Galeria

Image alt Image alt Image alt Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz