Krzysztof Grudzień na drugim stopniu podium / Mokate SA

Pracownik firmy z Ustronia i Żor Krzysztof Grudzień zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej w łódzkim półmaratonie. Ekipy Mokate SA i LOYD wystartowały również w maratonie.

Grupa pracowników firmy Mokate i marki LOYD z powodzeniem pobiegła w 8. DOZ Maratonie w Łodzi. Wystartowało w nim w sumie około 5,5 tysiąca zawodniczek i zawodników.

W naszej ekipie najlepiej spisał się Krzysztof Grudzień, który zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej na trasie półmaratonu. Bieg ten po raz pierwszy znalazł się w programie imprezy. Natomiast dwie sztafety Mokate i LOYD wystartowały na klasycznym dystansie maratońskim. Pierwsza pokonała 42,195 kilometra w czasie 3 godzin 58 minut i 20 sekund, a druga osiągnęła wynik 4 godziny 20 minut i 31 sekund. Nowością była również właśnie możliwość przebiegnięcia tej trasy na raty, w sześcioosobowej sztafecie.

Wśród imprez towarzyszących znalazły się m.in. targi Expo Run&Fun w Atlas Arenie. Mokate wystawiło tam stoisko herbaciane, które wydało ponad 4 tysiące porcji herbat, w tym 300 z mobilnych plecaków.