Punkt konsultacyjny programu
Punkt konsultacyjny programu "Czyste powietrze" działa na rybnickim kampusie / arch.

- Na miejscu można uzyskać m. in. porady merytoryczne i techniczne dotyczące założenia konta w portalu beneficjenta programu oraz pomoc w zakresie przygotowania i złożenia wniosku o dofinansowanie do inwestycji służących ochronie powietrza, w ramach programu priorytetowego „Czyste powietrze”, realizowanego poprzez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - mówi Agnieszka Skupień z rybnickiego magistratu.

Harmonogram otwarcia punktu "Czyste powietrze" można sprawdzić TUTAJ.

Tymczasem do początku stycznia 2020 roku rybniczanie złożyli aż 764 wnioski do WFOŚiGW o dofinansowanie w ramach programu „Czyste powietrze”. To zdecydowanie największa w województwie liczba wniosków złożonych z jednej gminy.

W roku 2019 punkt konsultacyjny programu „Czyste powietrze" prowadzony był na zlecenie miasta przez pracowników Fundacji Ekoterm Silesia. W tym czasie z konsultacji skorzystało w sumie 4650 osób.

W punkcie obsłużono 3028 osób, a telefonicznie: 1622. Na portalu beneficjanta założono 368 kont. Bezpośrednio w punkcie konsultacyjnym w Rybniku mieszkańcy złożyli 116 wniosków, z czego sporo zostało w całości albo częściowo przygotowanych przy wsparciu pracowników punktu i wysłanych przez mieszkańców z domu.

Nowy konkurs grantowy na prowadzenie punktu w roku 2020 wygrała Fundacja Europejski Instytut Outsourcingu z Orzesza. Zadanie to fundacja realizować będzie do końca roku za kwotę 67.000 zł.

Galeria

Image alt

Komentarze

Dodaj komentarz